Český sjezdař Ondřej Berndt

Sjezdař Ondřej Berndt zazářil v Číně. Ovládl 3 slalomové závody v řadě

Část české sjezdařské reprezentace odjela do Číny, kde má v plánu vylepšení svých FIS bodů z důvodu lepšího nasazování do závodů Evropského a Světového poháru. Nejlépe se ve středisku Wanlong daří Ondřeji Berndtovi, jenž má na kontě již tři vítězství a k tomu nejlepší kariérní FIS body.

Závody probíhají v čínském městě Wanlong již od 4. prosince. To byl na programu obří slalom, ve kterém ještě dojel Berndt na 12. pozici. Velmi dobře zajel také Honza Zabystřan, který obsadil 19. příčku a bral 42,09 FIS bodů. Ondra Berndt bral přesně o 6 bodů méně.

Slalomy však vyšly 29letému sjezdaři na výbornou. Pátého prosince zvítězil ve slalomu ještě v rámci FIS Cupu před Korejcem Kyungem o 78 setin sekundy a připsal si velmi cenné FIS body 15,05. O den později se již jelo ve Wanlongu v rámci tzv. Far East Cupu, čili Dálnovýchodního poháru. Ondřej Berndt nastupoval do závodu s vysokým číslem 33, ovšem předvedl výbornou jízdu a zajel druhý čas v prvním kole. V tom druhém zajel obdobně a posunul se na první místo. Za vítězství si připsal ještě lepší FIS body než o den dříve. Zisk 14,01 bodu je navíc jeho kariérní nejlepší výsledek. Ve stejném závodě zajel výborně také Jan Zabystřan. Za desáté místo se ztrátou 1,75 sekundy na Berndta si připsal velmi cenných 26,69 FIS bodu.

Berndtovi však byly dvě vítězství málo a dnes získal třetí triumf v řadě do své sbírky. Opět ve slalomu. Stejně jako včera porazil druhého Japonce Naritu, ovšem dnes byl jejich odstup menší. Pouhých 21 setin sekundy. Jan Zabystřan se dnes bohužel do cíle nedostal a junior Jan Straka obsadil 36. příčku.

„Ten slalom je dobrej, akorát jsem teď trochu nemocný – kašel, rýma,“ hlásí z čínského lyžařského střediska Wanlong Ondřej a hlasem přes nos vysvětluje: „Je tady totiž strašná zima, teploty až -23°C, ale kvůli silnému větru to bylo pocitových -35°C, k tomu suchej vzduch. Kurýrujeme se tady se Zabym (Jan Zabystřan), který je na tom stejně, čajíčky, bude to v pohodě, teď se oteplilo na -12°C a to už je fajn.“ komentoval prostředí v Číně pro český svaz lyžařů.