Rytíři Kladno

WSM Liga: Havířov vyhrál tahanici s Litoměřicemi a Vary vezou body z Kadaně

V sobotu se hrálo 39. kolo WSM ligy. Slavia Praha rozdrtila Benátky nad Jizerou 5:0 a devět branek padlo na ledě Prostějova či Havířova.

HC Slavia Praha vs. HC Benátky nad Jizerou 5:0

Slavia Praha hostila v 39. kole WSM ligy Benátky nad Jizerou. Počátek zápasu se nesl ve vyrovnaném duchu a první branka utkání padla až ve 12. minutě, když se trefil domácí Nedvídek. Slavia vstupovala do druhé třetiny ve vedení 1:0. Pravé gólové hody však přišly až ve třetí části. Vše začal Nedvídek, který se trefil podruhé v zápase a jeho spoluhráči Šafránek, Jankovský a Doležal poté upravili skóre na konečných 5:0. Slavia Praha tak ubránila domácí led a Benátky jely domů s "bůrem".

Branky a nahrávky: 12. Nedvídek (Šafránek, Jankovský), 42. Nedvídek (J. Novák), 46. Šafránek (Jankovský, Nedvídek), 52. Jankovský (Šmíd), 53. Z. Doležal (Šagát)

SK Trhači Kadaň vs. HC Emergie Karlovy Vary 2:4

Cenné tři body vezou Vary z Kadaně. Do první třetiny vstoupily oba týmy opatrně, díky čemuž padla první branka až v druhé části. O tu se postaral hostujicí Krejčí. Druhá i třetí třetina dopadla lépe pro hosty a to v obou případech stavem 1:2. Karlovy Vary tak nakonec porazily Kadaň 2:4.

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Hejcman, Szathmáry), 54. Kůs – 26. Krejčí (Sičák, Kverka), 33. Flek (Balán, Kovačevič), 42. Skuhravý (Flek, Kovačevič), 59. T. Rachůnek (Gorčík)

VHK ROBE Vsetín vs. SK Horácká Slavia Třebíč 1:4

Dalším z týmů, kterým se nepovedlo ubránit domácí led, je Vsetín. Skóre otevřel v desáté minutě Mlynář a po druhé třetině vedl Třebíč už 4:0, když branky přidali ještě Süss, Král a Kratochvíl. Ve třetí třetině sice snížil vsetínský Markovič, ale tím veškerá snaha domácích o zvrat v utkání skončila a Třebíči se tak loupežný výjezd povedl na výbornou.

Branky a nahrávky: 53. Markovič (Březina, Podešva) – 10. Mlynář (Kaláb), 28. Süss (Gajarský), 31. Tadeáš Král (T. Havránek, Čejka), 39. P. Kratochvíl (T. Havránek, R. Erat)