real madrid

Dominance, stagnace formy a absence hráčů - to vše je současný Real Madrid

real madrid

Naprostá dominance v EL Clásicu, předtím ještě přesvědčivý výkon v Evropském superpoháru. Následně i první kolo ligy vyšlo. Poté přišla stagnace formy a absence hráčů...

real madrid Zdroj: facebook.com Hned na úvod sezóny Real Madrid narazil v Evropském superpoháru na Manchester United. Bere se to spíše jako předehra sezóny, takže se neočekávalo na nějaké převratné tempo hry, ale opak byl pravdou. United zdobily zvláště dvě nové posily - Nemanja Matič a Romelu Lukaku. Naopak na druhé straně to byl Casemiro a Isco, kteří zařídili výhru Realu Madrid. Měli obrovskou podporu od Carvajala. Na druhé straně Romelu Lukaku pouze snížil na konečný výsledek 2:1 pro Real Madrid. Ačkoliv výhra Realu mohla být větší, ale po celý zápas naprosto dominoval jak v držení míče tak i ve střelách. C. Ronaldo se ukázal na hřišti jenom na posledních 10 minut, zahrál si stadartní situaci. K jeho smůle ale přestřelil.

Dále čekalo hochy Zinedina Zidana ostře sledované zápasy ve Španělském superpoháru  a hned El Clásico. První zápas se odehrál v Barceloně na Camp Nou. Byl to velice pikantní zápas, po celý zápas dominovala v držení míče Barcelona, jak je zvykem. Ale to prostě vždycky nemusí stačit. Když v 50. minutě si dal vlastní gól  Gerard Piqué, což samozřejmě zatopilo Barceloně. To nejdůležitější se odehrálo v poslední třetině zápasu a to 72. minutě - když Messi proměnil pokutový kop. Následný gól od Ronalda v 80. minutě pořádně zatopil Barceloně, když se hnal Real Madrid do tvrdého protiútoku, kde Isco přihrál Ronaldovi a ten nádherným a učebnicovou střelou zakončil pod břevno. Jenomže sudí Bengoetxea zcela zmrazil portugalskou superstar, když viděl druhou žlutou kartu za nafilmovaný pád a ještě následně štouchl do rozhodčího - byl vyloučen ze zápasu.
Bílý balet dohrával o 10 lidech, ale Marco Asensio upravil na konečných 1:3 pro Real Madrid.

Radost Marca Asencia po jehi nádherném gólu. Zdroj: facebook.com/Real Madrid C.F. Konflikt, který se odehrál v zápase. Do kterého byl zaplaten Ronaldo s hlavním sudím dostal Ronaldo trest za filmování 1 zápas a pokutu 600 eur. Následné postrčení rozhodčího, který byl zapsán do záznamu jako nespokojenost s verdiktem. Následoval trest na čtyři zápasy a pokuta 3000 eur. Aby toho nebylo málo Real Madrid dostal pokutu za chování Ronalda trest 1750 eur.

Domácí stánek Santiaga Bérnabeua čekalo druhé utkání proti Barceloně, kde si Real Madrid mohl dovolit i hubenou výhru. Čekalo se, že Barcelona bude nahánět výsledek, ale to se nestalo. Netrvalo dlouho a Santiago Bérnabeu viděl první gól, kde jako na Camp Nou nachytal Asensio ter Stegena a krásnou střelou pod břevno poslal Real Madrid do vedení celkového 4:1. Do poločasu ještě potvrdil konečnou výhru 5:1 Benzema. A poprvé po devíti letech Barcelona neovládla v El Clásicu ani držení míče a obnos 4 miliónů eur putoval do Realu Madrid. Pěknou statistku má i francouzský trenér Zidane - a to sedmá trofej. Rok a půl, co je u kormidla, se může pyšnit pouze 7 porážkami.

Real Madrid čekal první ligový zápas a to na stadionu Estebana Riazora pro Deportivu de la Coruňa. Hostujicí Real vyhrál 3:0, ale neměl to vůbec jednoduché. Deportivo mělo spoustu šancí, dokonce i po faulu Carvajala - pokutový kop, ale bohužel ani to domácí nedokázali využít. Ve 20. minutě vypálil Luka Modrič, ke smůle brankáře Martinéze vyrazil pouze před sebe a Bale poslal Real do vedení. Ve 27. minutě předvedl hostující celek dokonalou souhru a to Marcelo a Casemiro. Real Madrid už vedl 2:0. Nastala 62. minuta a Bale zatáhl míč do vápna a přihrál na Toniho Kroose a ten upravil na konečných 3:0. Další nepříjemná zpráva pro Real Madrid nastala, když po faulu loktem viděl červenou kartu Sergio Ramos v závěru zápasu.

V druhé kole La Ligy nikdo nepředpokládal, že by Real Madrid mohl zaváhat. Před záčátkem Real Madrid oficiálně převzal pohár pro vítěze ligy. Vše vypadalo dobře, když po 10. minutách po trefě Marca Asensia vedl Real Madrid 1:0, ale Valencia nenechala nikoho na pochybách, že bude pouhý sparing partner. Vyrovnávací gól dal Kondogbia. Stav se měnil až v 77. minutě, Kangdobia, když skóroval mladý klenot Soler - mimo to Soler na konci loňské sezóny podepsal novou smlouvu s výkupní klauzolí 80 miliónů eur. Vše musel zachraňovat Marco Asensio a to z přímého kopu propálil Neta. Zápas ještě v závěru mohl rozhodnout Benzema, ale ten netrefil - konečný výsledek byl 2:2.

Real Madrid čekalo třetí kolo La Ligy na domácí půdě proti Levante. Zaváhání s Valencií mělo být odčiněno, ale udála se obrovská senzace. Kde si odvezlo Levante remízu 1:1. Špatně rozehraný aut Carvajala nabídlo Ivimu šanci a ten se trefil a doslova umlčel domácí diváky a bylo to 1:0 pro Levante. Ještě do konce prvního poločasu Real vyrovnal na konečných 1:1 a to Lucas Vázquez.
Předtím ve 28. minutě ještě musel ze hříště Benzema kvůli zranění, kde ho nahradil Bale. Celý poločas měl Real Madrid na to, aby něco udělal se zápasem. Šance měl, převahu taky - ale ne a ne prostřelit Fernandéze. Tak čekala domácí další ztráta to senzační s Levante. V 89. minutě ještě neunesl zápas Marcelo a udeřil hráče Levante a viděl červenou kartu.

Marcelo dostal červenou kartu v zápase s Levante a vynechá 3 zápasy. Zdroj: Saudi Gazette Real Madrid zažil skvělý start do sezóny, výhra v Evropském superpoháru a španělském superpoháru proti Barceloně. Následná výhra 3:0 proti Deportivu. A dvě poslední ztráty na domácí půdě proti Valencii a Levante. Real se v posledních zápasech potýká s obrovskou stagnací formy, obrovská neúkazněnost hráčů. Ronaldo si odpykává trest na 5 zápasů, jednak červenou kartu dostla Ramos i Marcelo. Zinedine Zidane má další starosti, chybět mu bude i Benzema - asi měsíc mimo hru. Dále zřejmě i Marco Asensio. Zatím se neví jak dlouho bude mimo hru.

Jednak forma, kterou má Gareth Bale se nedá říct, že to je forma. Občas dokáže nemožné, ale většinou je to spíše naopak. Momentálně zraněný Benzema - taky neoplývá formou a je otázka v jaké formě se po měsící vrátí. Jednak Carvajal občas udělá chybu, ale zase dokáže připravit šance. Marco Asensio sice se zranil, ale pokud by se vrátil brzy a ve stějné formě může s toho těžit Real Madrid, protože si říká o základní sestavu. Ještě dva zápasy v lize bude mimo hru Ronaldo. Hra Realu Madrid je znát bez něho a s ním.

Ovšem teď by se nesmírně hodil James Rodriguéz, který odešel do Bayernu na hostování s následnou šancí přestupu a zejména Alvaro Morata, který odešel do Chelsea. Morata by se moc hodil, když navíc má formu, střílí góly - ovšem hlavou. Připravuje góly. V reprezentaci to není jiné. Momentálně za nejlepší tým, který je považován Real Madrid má obrovské problémy, zranění, absence hráčů - ať skrze zranení či tresty za fauly. Rovněž i stagnace formy.

Už ve středu je čeká první zápas v Lize mistrů a to domácí zápas prot APOELU Nikósie.
Zinedine Zidane má o čem přemýšlet, aby vše napravil...