Wes Morgan slaví první gól do sítě Sevilly

Liga mistrů: Leicester žije dál svůj sen, Monako dokázalo zvrátit dvojzápas s Manchesterem!

Liga mistrů zná již všechny účastníky čtvrtfinále. Po Bayernu Mnichov, Barceloně, Realu Madrid a Borrusie Dortmund jsou známi i zbylí čtyři postupující. Odvetné zápasy navíc nabídly dvě fotbalové lahůdky v podobě zápasu v Leicesteru v Monaka.

Leicester zažil večer snů, Juventus si odvetu pohlídal

Úřadující mistr Premier League, Leicester City, nezažívá v anglické lize povedené období. Po 27 odehraných zápasech se nacházejí až na 15. místě tabulky, což odnesl manažer Claudio Ranieri odvoláním. Avšak v Lize mistrů to je úplně jiný příběh. "Lišky" prošly základní skupinou bez větších obtíží a při losování osmifinále narazili na hratelnou Sevillu. Vardy a spol. nakročili do dvojzápasu uspokojivým výsledkem. Ze Španělska si sice přivezli prohru 1:2, ale vstřelený gól na hřišti soupeře měl ohromnou váhu. Wes Morgan slaví první gól do sítě Sevilly Zdroj: facebook.com/LeicesterCZSK

Do druhého zápasu nasadili oba trenéři nejsilnější možné sestavy. Ovšem Leicester ukázal, že domácí prostředí je pro něj obrovskou výhodou. Od začátku byli svěřenci prozatimního kouče Craiga Shakespearea lepším týmem, což korunoval Wes Morgan gólem ve 27. minutě. V tuto chvíli postupoval Leicester mezi nejlepších 8. Poté ale jakoby domácí "usnuli na vavřínech" a Sevilla se začala více dostávat do hry. Ovšem svojí vlastní chybou umožnila Leicesteru navýšit skóre na 2:0. Další komplikace přišla s vyloučením Samira Nasriho, který se nechal vyprovokovat Vardym a dostal druhou žlutou kartu. Přesto však hosté mohli zápas dotáhnout alespoň do prodloužení. To by ovšem N´zonzi musel proměnit pokutový kop. Hrdinou domácích se tak opět stal golman Kasper Schmeichel, který proti Seville chytil už druhou penaltu.

Leicester zůstává posledním anglickým týmem v LM a fanoušci si to náramně užívají Zdroj: facebook.com/LeicesterCZSK Leicester City tak žije svůj sen dál a v přístím kole Ligy mistrů může narazit na evropský velkoklub v podobě Bayernu Mnichov, Realu Madrid či Barcelony. Premiérová sezona v Lize mistrů jim vyhází na jedničku!

V druhém úterním zápase se střetly týmy z Itálie a Portugalska. Juventus, stejně jako v prvním zápase proti Portu, nedovolil svému soupeři skórovat. Navíc i v odvetě sehrála roli udělená červená karta pro Porto. Ve 42. minutě uviděl hostující Pereira červenou kartu za hru rukou. Z nařízené penalty dal Juventusu definitivní klid Paulo Dybala. Juventus celý zápas vycházel z dobře fungující obrany a portugalskému týmu nedovolil větší tlak. FC Porto se tak loučí s evropskou fotbalovou scénou. Leonardo Bonucci a Paulo Dybala po proměněné penaltě Zdroj: facebook.com/Juventus

Fantastický obrat Monaka, remíza v Madridu

Již první zápas mezi Manchester City a Monakem nám nabídl strhující ofenzivní jízdu. Celkem osm branek viděli diváci na Etihad Stadium. Radostněji odcházeli z trávníku fotbalisté Manchesteru, když světelná tabule ukazovala stav 5:3. Do odvety se počítalo s obdobným průběhem zápasu. Tedy s gólovými hody.

Monako se muselo obejít bez největšího útočného esa Falcaa. Ovšem vycházející hvězda Mbappé, dokázala kolumbijského snipera perfektně zastoupit. "Citizens" však Monaku práci hodně usnadnili. V prvním poločase nepředvedli hosté vůbec nic, a tak Monako manko z prvního zápasu smazalo během půl hodiny hry. V druhém poločase jsme mohli vidět úplně jiný Manchester. Guardiolovi svěřenci začali diktovat tempo hry, zacož přišla i odměna v podobě gólu Saného. V tuto chvíli postupoval právě Manchester. Ovšem domácí z první vážnější akce navýšili skóre na 3:1. Zaskočení Angličané už nedokázali zareagovat a tak se s Ligou mistrů loučí už v osmifinále.

Fotbalisté Monaka slaví postup do čtvrtfinále Zdroj: facebook.com/asmonaco

Posledním osmifinálovým zápasem byla odveta mezi Atléticem Madrid a Bayerem Leverkusenem. Fotbalovým fanouškům muselo být jasné, že slibný výsledek 4:2, který si přivezlo Atlético Madrid z Německa, bude už jen bránit. Jak typická hra svěřenců Diega Simeoneho. Domácí se sice tolik nehrnuli do ofenzivy jako v Leverkusenu. Ovšem po šancích Kokého či Correy mohli šance Bayeru Leverkusen pohřbít nadobro. Ani Leverkusen ale nebyl bez šancí. Avšak Jan Oblak všechny pokusy hostí zlikvidoval. Atlético tedy uhrálo s Leverkusenem bezbrankovou remízu a postoupilo do čtvrtfinále milionářské soutěže.