Malý fotbal: Cesta do finále je volná! Ani Španělé český tým nezastavili

Účast ve finále druhého mistrovství světa. Pouze tři inkasované branky. Výborně fungující ofenziva. Pohodová nálada v týmu. To vše zdobí český národní tým. Jeho spanilou jízdu nedokázala zastavit ani reprezentace Španělska. Ke zlatému snu zbývá poslední krůček!

Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky V semifinále světového šampionátu se proti České republice postavil tým z Pyrenejského poloostrova - Španělsko. Český výběr ale potvrdil, že začátky zápasů, respektive úvodní góly, jim náramně vycházejí. Poprvé se národní fotbalisté radovali v 8. minutě, když se po teči prosadil Stanislav Mařík. Následně se však poprvé na Mistrovství světa v Tunisku český tým ocitl situaci, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Na 1:1 upravil nejlepší střelec turnaje Fran Castano. Do konce poločasu se už stav utkání nezměnil.

Do druhé půle vstoupili lépe svěřenci Radka Pokorného. Góly Ondřeje Paděry a Tomáše Kounovského zvrátily výsledek na českou stranu poměrem 3:1. Rychlonohé a technicky dobře vybavené Španěly tak čeká souboj o bronzové medaile. V zápase o třetí místo se jejich národní tým utká se Senegalem. Utkání začíná v 16 hodin.

Česká reprezentace se raduje z postupu do semifinále světového šampionátu Zdroj: facebook.com/AsociaceMalehoFotbaluCeskeRepubliky „Kluci proti Španělsku předvedli fantastický výkon, i když to bylo hrozně těžké. Je vidět, že nás to stálo hodně sil, ale porazili jsme silné Španělsko zaslouženě, měli jsme hodně šancí. Po vyrovnání dlouho trvalo, než jsme se oklepali a začali hrát svou hru, ale ve druhém poločase už jsme úřadovali a mohli vyhrát vyšším rozdílem. Klobouk dolů a smekám před naším týmem, teď nás čeká nejdůležitější krok, abychom hráče připravili fyzicky a psychicky. Rozdáme si to s Mexikem na férovku a nebudeme nic měnit ani ustupovat z naší hry,“ doplnil generální manažer Luděk Zelenka.

Finále mezi Českou republikou a Mexikem začíná dnes (15. 10.) ve 20:30 slavnostním ukončením Mistrovství světa v malém fotbale 2017. Samotný zápas pak začíná o 15 minut později. Jeho záznam můžete od 22:40 sledovat na stanici ČT Sport.