HET liga

SESTŘIH: Sparta - Brno 1:1. Letenští v krizi, rozhodující gól nevstřelili ani proti deseti

HET liga

Sparta Praha je ve velké herní i výsledkové krizi. Po remíze proti Slovácku nevyhrála ani nad Zbrojovkou Brno. Na Juharovu branku ještě zareagoval Zahustel, více ale Sparta nezvládla.

Sparta nastoupila v hodně obměněné sestavě. Vykartovaného Frýdka nahradil na levém beku Michal Kadlec, Hovorku Costa a Kulhánka Mavuba. První šanci měl mladík Drchal, který si navedl míč na střed, ale zakončil pouze vysoko nad bránu.

Zbrojovka poprvé vystrčila růžky v 15. minutě, Juharův přímý kop proletěl těsně mimo tyče. Hra se postupně vyrovnávala, Acosta prošel obranou Sparty, ale jeho přízemní pokus pokryl gólman Nita. Zato Melichárek na druhé straně práci po Kadlecově střele neměl, jelikož letěla těsně mimo.

Letenští vyžadovali penaltu po zákroku na Kangu, sudí Pechanec nepískl. Po pěkné akci Stanciua s Kangou zakončoval z bezprostřední blízkosti Drchal, jenže mířil vysoko nad. V závěru poločasu ještě mířil z dálky těsně mimo Kanga.

Těsně po přestávce se do míče z dálky opřel bývalý hráč Letenských Juhar a jeho střela, který se otřela o záda Zahustela, zaplula do brány Nity. Stejný hráč střílel o osm minut později těsně vedle. V 60. minutě o sobě dali po dlouhé době vědět i domácí, Stanciuovu střelu vyrazil výborný Melichárek.

Vatajelu v 61. minutě pak nacentroval do vápna, Ondřej Zahustel si našel místo a odčinil podíl na obdržené brance. Sparta se po vyrovnání zvedla, Ben Chaim předvedl nádherný průnik, ale Melichárek jeho střelu zneškodnil.

Po rohovém kopu se do zakončení tlačil Lafata, ale skvěle zasáhl Polák. Brno šlo v 68. minutě do deseti, když Kryštůfek zasáhl míč rukou a dostal rovnou červenou kartu. Velkou šanci měl v 74. minutě Ben Chaim, Melichárek zasáhl. Na další parádní centr Vatajela si naskočil Lafata, ale trefil pouze břevno. Vatajelu z přímého volného kopu pouze vystrašil Melichárka.

Lafata v dobré pozici minul bránu. Zbrojovka měla ještě v závěru velkou šanci, ale Sedlák trefil pouze Nitu. Zbrojovka se tak dotáhla na dvanáctou Jihlavu, na Letné bodovala po osmi letech.