FC Fastav Zlín

Zlín získal bod za bezbrankovou remízu s Tiraspolem!

V prvním zápase základní skupiny F mezi Zlínem a Tiraspolem viděli diváci na Andrově stadionu bezbrankovou remízu.

FC Fastav Zlín Zdroj: isport365.cz První zápas v Evropské lize čekal na fotbalisty Zlína. Na Andrově stadionu v Olomouci přivítal Sheriff Tiraspol. Na Hané byli lepší hráči hostí, kteří po změně stran nevyužili několik dobrých příležitostí ke skórování. Za získaný bod mohou být tedy svěřenci Bohumila Páníka rádi.

Počasí v době konání utkání nebylo kvůli dešti ideální, ale přesto vytvořili příznivci zlínského celku pěkné choreo.

Choreo fanoušků Už od začátku byl v ofenzivním snažení aktivnější moldavský celek, z čehož plynula obrovská šance, ve které se ocitl hlavičkující da Silva, naštěstí pro domácí vyrazil míč reflexivním zákrokem golman Dostál. Tiraspol měl zejména v úvodní dvacetiminutovce poměrně zřetelnou území převahu, ale bez výraznějšího profitu kombinoval v povzdálí od zlínské branky. K první solidnější akci se ševci dostali až před závěrem poločasu. Lukáš Železník ovšem svoji střelu z malého vápna nedokázal umístit mezi tři tyče. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Začátek druhého poločasu vypadal, jako kdyby hráči Zlína zůstali myšlenkově ještě v kabinách, protože v prvních 10 minutách druhé půle mohl moldavský klub zvrátit utkání na svojí stranu. Avšak  Stanislav Dostál ale svůj tým bravurně podržel šancích Mugoši a De Nooijera, který pak v 55. minutě z gólové situace ještě netrefil bránu. Po přežití těchto akcí se ze zatažené obrany dostal Zlín v 70. minutě k protiútoku. Vukadinovič ale z brejku gólmana Mikuliče nepřekonal a na vyražený balon před prázdnou bránou těsně nedosáhl ani střídající Bartošák.

Zlín tak vybojoval s moldavským týmem bod remízu 0:0. Ve skupině F se dělí o první příčku, protože Lokomotiv Moskva uhrál s Kodaní taktéž bezbrankovou remízu.