Čeští hokejisté se radují z gólu na Memoriálu Ivana Hlinky

Memoriál Ivana Hlinky- Češí porazili USA a postupují do semifinále, v němž vyzvou Rusko

Čeští mladí hokejisté dnes zvládli klíčové utkání proti USA a do vyřazovacích bojů postoupí z druhého místa.

První třetina se nám povedla. Již od 34. minuty jsme se radovali z gólu. Z přesilové hry se trefil Adam Garajský po krásné kombinaci. Poté se hral poměrně vyrovnaný hokej, šance byly na obou stranách. První třetinu jsme uzavřeli dalším gólem. 12 sekund před koncem první třetiny se trefil Jan Jeník, který trefil odražený kotouč do prázdné brány. Druhá třetina byla obdobná jako ta první. Na 3:0 jsme navyšovali ve 24. minutě, když se trefil Libor Zábranský. Ten střelou tahem propálil vše, co mu stálo v cestě. Také Američanům se podařilo dát gól. V obrovském chumlu v brankovišti se nejlépe zorientoval Ryan Savage, který dotlačil puk za Dostála. V závěru druhé třetiny jsme dokázali vsítit další branku a zvýšili jsme stav na 4:1. Vojtěch Střondala projel útočným pásmem a vystřelil na brankáře. Ten jeho střelu pouze vyrazil a Střondala poté poslal puk za ležicího brankáře. Ve druhé třetině se již nic nestalo. Na začátku třetí třetiny dokázali mladíci z USA snížit na 2:4 zásluhou Jacka Druryho. Češi byli poté jasně lepším týmem na ledě. V polovině poslední třetiny jsme dokázali využít přesilovku díky Kvasnicovi, který překonal brankáře střelou do horního rohu branky. O několik chvil později to bylo již 6:2. Jakub Lauko překonal amerického brankáře opravdu fantasticky. Lauko si sebral puk, projel útočným pásmem, zbavil se obránce a nebezpečnou střelou z mezikruží překonal brankáře. Utkání mělo parádní nádech. V hale bylo přes dva tisíce nadšených fanoušků. Američané zkoušeli hrát bez brankáře, ale nebylo jim to nic platné. Češi poté hráli oslabení, ve kterém se dokázali také prosadit. Jan Jeník si v situaci jeden na jednoho poradil bravůrně a zpečetil výhru na 7:2. Američané v závěru už pouze snížili na 3:7 díky McLaughlinovi. Po klíčovém zápase a zasloužené výhře postupují Češi do semifinále, kde vyzvou silné Rusko.

Česko: USA 7:3

Branky a nahrávky: 1. Gajarský (Střondala), 20. Jeník (Plášek, Adámek), 25. Zábranský (Dluhoš), 37. Střondala (Jeník), 49. Kvasnica (Blümel, Klejna), 51. Lauko (Pekař), 60. Jeník – 35. Savage (Samuelsson), 41. Drury (Randl, Krygier), 60. McLaughlin (Hain)

Počet diváků: 2 145