Boston Bruins: ottawa Senators (poslední zápas série)

NHL PLAYOFF- Boston s Torontem končí, jak jsou na tom Pastrňák s Krejčím?

Boston nezvládl klíčový duel na domácím ledě proti Ottawě a prohrál v prodloužení 2:3. Jeho boje o Stanley Cup končí již v prvním kole. Podobně je na tom také Toronto, které dnes prohrálo proti Washingtonu. Dnes tak oficiálně skončilo první kolo playoff.

Boston Bruins: Ottawa Senators 2:3 v prodloužení

Stav série: 2-4

Boston to nezvládl. Boston končí v prvním kole. Lepším soupeřem byl tým z Ottawy. Bostno měl k vyrovnání stavu série opravdu dobře našlápnuto. Na konci první třetiny si vytvořili jednobrankový náskok díky Staffordovi. Ottawa ale ve druhé třetině otočila stav a vedla 2:1. Na začátku třetí třetiny ale vyrovnal Bergeron. Zápas dospěl do prodloužení. Pastrňák musel na trestnou lavici za držení. Ottawa tuto početní výhodu využila a slaví tak postup do dalšího kola playoff NHL.

Branky a nahrávky: 19. Stafford (Marchand, McAvoy), 42. Bergeron (Marchand, Miller) – 24. Ryan (Brassard, Karlsson), 29. Turris (Dzingel), 67. MacArthur (Ryan, Brassard)

Střely na branku: 30:29

Počet diváků: 17 565

Toronto Maple Leafs: Washington Capitals 1:2 v prodloužení

Toronto, podobně jako Boston, končí již v prvním kole. Přitom hráli v sérii proti Washingtonu skvěle. Bohužel dobrý výkon proti Capitals nestačil. V Air Canada Center jsme byli svědky pouze tří branek. Za domácí  poslal Matthews Toronto do vedení 1:0 až ve 47. minutě. Vzápěti ale Capitals vyrovnali díky Johanssonovi. V prodloužení rozhodl opět Johansson a poslal Washington do dalšího kola playoff NHL.

Branky a nahrávky: 48. Matthews (Rielly, Hyman) – 53. Johansson (Eller, Orpik), 67. Johansson (Williams, Carlson)

Střely na branku: 38:36

Počet diváků: 19 740