David Krejčí, David Pastrňák

Pastrňák s Krejčím řídili výhru Bostonu nad Vancouverem. Jágr opět bodoval

David Pastrňák dává zapomenout na úvodní zápasy, kde se mu nedařilo získávat body. A dnes se opět projevil jako jeden z tahounů. On i David Krejčí, jenž se dnes zranil, si připsali po jednom gólu a asistenci. Zvláště Pastrňákův gól byl výstavní.

Boston dnes porazil na domácím ledě Vancouver Canucks 6:3. Výraznou měrou přispěli k vítězství také David Pastrňák a David Krejčí, když si oba připsali po gólu a asistenci. Brankou večera byla bez pochyb ta od Davida Pastrňáka, který během přesilovky svého týmu předvedl neuvěřitelné sólo, po kterém nakonec prostřelil soupeřova brankaře, kterému propadl puk mezi tělem a paží. Stalo se tak v 10. minutě první periody, kdy zvyšoval vedení svého týmu na 2:1. Úžasné utkání po boku českých útočníků odehrál také Patrice Bergeron. Kanadský centr se vrátil po zranění a rovnou hrál své 900. utkání v NHL. A svému kouči se odvděčil gólem a třemi asistencemi.

Jako klíčovým momentem celého utkání se ukázalo vyloučení obránce Canucks Gundbransona na pět minut a do konce utkání, které se odehrálo již v první periodě. Během jeho trestu totiž bostonští vstřelili 3 branky. První již zmíněný Pastrňák po krásném sólu, druhou mladíček Bjork, kterému nahrával Krejčí a sám nahrávající zvyšoval o minutu později už na 4:1 pro Boston. A to teprve v 11. minutě zápasu.

Český forvard David Krejčí bohužel neodehrál utkání. Do kabin odešel předčasně kvůli nespecifikovanému zranění v horní části těla. Zatím není jasné, zda se jedná o vážné zranění či pouze o maličkost. Více budeme vědět po oficiální zprávě z nemocnice. Připsal si však důležitou branku, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Velmi zajímavé utkání jsme mohli sledovat mezi Ottawou a New Jersey Devils. Ďáblové v letošní sezóně disponují poměrně omlazeným týmem, ve kterém se prosazuje také jednička letošního draftu, Švýcar Hischier. A dnešní večer se mu opravdu povedl. Nejdříve skóroval úvodní dvě branky svého klubu a v prodloužení si připsal přihrávku na vítěznou trefu Moora.

Skvělé utkání dnes předvedl také Jaromír Jágr. Poté, co se přesunul do prvního útoku Calgary, dostal na ledě hodně prostoru a byl vidět. Jezdil, bojoval, střílel. Dokonce měl na hokejce branku, ale v posledním momentě mu hostující gólman Darling neskutečným zákrokem lapačkou zneškodnil dorážku. I přesto neodešel Jágr bez bodu. Tři minuty před koncem Calgary korigovalo výsledek na 1:2 a Jágr si připsal asistenci na gól Monahana. Jedná se tak o jeho druhý bod v letošní sezóně a celkově 1916. v kariéře v NHL.