Patrik Rybár HK

Patrik Rybár se dnes může zapsat do historie českého hokeje

Ano, opravdu dnes se slovenský gólman, který obléká dres Hradce Králové, může zapsat do historických tabulek. Sám však na osobní rekord tolik nehledí, ale spíše chce týmu pomoct týmu k vítězné sérii.

Hradec Králové do nové sezóny nevstoupil vůbec dobře. První tři zápasy skončily katastrofou. Nejprve porážka 3:0 od Liberce, poté Brno a prohra 2:4 a následně na to opět porážka 3:0, tentokrát od aktuálně posledního Litvínova. Pak se ale začalo blýskat na lepší časy a  přišlo pár vítězství, ale také pár porážek. Začalo se dařit od devátého kola, kdy v řadě vyhráli šest utkání. Poslední vítězné utkání získali doma v derby proti Pardubicím, kterým nadělili 6 gólů a sami neinkasovali. Gólman Patrik Rybár si připsal třetí čisté konto v řadě. Navíc Mountfield má v posledních třech zápasech skóre 10:0. Aktuálně jim patří čtvrtá příčka.

V této skvělé formě chce tým, ale i sám hradecký gólman pokračovat. Gólman Patrik Rybár zatím nepustil puk za svá záda přesně 190 minut a 16 sekund. Aktuálně mu patří 16. místo v historických tabulkách. Když dnes v zápase proti Liberci nedostane gól během prvních dvou třetin, překoná tak Romana Turka (228:18). Pokud vydrží ještě o deset minut déle, překoná druhého Jiřího Králíka. Na úplném vrcholu neprůstřelnosti rekord drží Vladimír Hudáček, který nepustil žádný puk za svá záda dlouhých 262 minut a 51 sekund. Aby Rybár tento rekord překonal, musel byt udržet dnes celý zápas čisté konto a navíc v pátek proti Kometě by nesměl pustit gól dalších cca 13 minut.

Za jeho skvělé zákroky by se také mohl dostat do nominace na blížící se olympijské hry a mistrovství světa. Ale jak sám Rybár řekl: "Je to otevřené, v širší nominaci je nás víc, co chytají v Česku, a je tam i Július Hudáček z KHL, který k tomu má asi nejblíže. Je důležité dobře chytat v klubech a pak se ukáže, kdo si zaslouží na olympiádu jít.“