Patrik Rybár HK

Patrik Rybár se zapsal do historie českého hokeje

Slovenský brankář Patrik Rybár se s více než šestihodinovou sérií bez inkasované branky zapsal do historické tabulky gólmanů. Sám však na osobní rekord tolik nehledí, chce spíše týmu pomoct k vítězné sérii. Dost mu také pomáhá obrana, která pokryje několik střel.

Hradec Králové do nové sezóny nevstoupil vůbec dobře. První tři zápasy skončily katastrofou. Nejprve porážka 0:3 od Liberce, pak Brno a prohra 2:4 a následně opět prohra 0:3, tentokrát od aktuálně posledního Litvínova. Poté se ale hráčům severočeského týmu začalo dařit. Několikrát vyhrálo, porážkám se ale rovněž nevyhnulo. Od devátého kola české Tipsport extraligy je však mužstvo vedené koučem Václavem Sýkorou neporazitelné. V posledním utkání nadělilo Pardubicím šest gólů, samo neinkasovalo a gólman Patrik Rybár si tak už tři zápasy za sebou drží čisté konto.  Mountfield se v těchto duelech trefil celkem desetkrát.

I dnes slovenský brankář  na domácím ledě zářil. V zápase proti Liberci si držel čisté konto až do 56. minuty, ve které jej překonal Tyler Redenbach. I přesto se však gólman s 245 minutovou a 27 sekundovou sérií bez obdrženého gólu zapisuje mezi nejlepší extraligové brankáře historie a překonává rekord takových hráčů, jakými v minulosti byli Roman Turek či legendární Jiří Králík.

Pořadí Jméno Čas
1. Vladimír Hudáček 262:51
2. Patrik Rybár 245:27
3. Jiří Králík 238:XX
4. Roman Turek 228:18

Hradecký Mountfield nakonec porazil Liberec 3:1.

Branky a nahrávky: 15. Köhler, 24. Červený (Gregorc, Koukal), 43. Šimánek (Cingel, F. Pavlík) – 56. Redenbach (Bakoš, Derner)