Pittsburgh Penguins slaví Stanley Cup

Pittsburgh Penguins obhájili Stanley Cup

Tučňáci z Pittsburghu to opět dokázali a i letos slaví zisk Stanleyova poháru. Ve finále udolali Nashville 4:2 na zápasy.

Dnes v noci byl na programu šestý finálový zápas mezi Pittsburghem a Nashvillem. První třetina nám gól nenabídla. Přesto jsme byli svědky několika skvělých zákroků obou brankářů.

Ve druhé třetině mohli jít Predátoři do vedení 1:0. O vedoucí trefu je okradla chyba sudího Kevina Pollocka, který se ukvapil s přerušením hry při Murrayho zákroku, jenže gólman Pittsburghu vůbec nevěděl, kde má puk. Ten vypadl za jeho zády do brankoviště, odkud ho pohotově jednoruč dorazil Colton Sissons, gól ale nemohl být uznán.  Gól ve druhé třetině jsme jinak také neviděli. Opět excelovali obaa brankáři.

Nashville odehrál opravdu smolné utkání. Dvakrát trefili tyč. První gól utkání jsme viděli minutu před koncem základní hrací doby. Trefili se hráči z Pittsburghu, respektive Hörnqvist. Ten dal gól na 1:0. Predátoři poté hráli powerplay bez brankáře. Vyrovnat se jim ale nepodařilo. Gól do prázdné branky poté vsítil Hagelin. Pittsburgh tak mohl slavit Stanley Cup podruhé v řadě. Pittsburgh Penguins slaví Stanley Cup Zdroj: nhl.com

Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 0:2

Branky a nahrávky: 59. Hörnqvist (Schultz, Kunitz), 60. Hagelin (Dumoulin)

Střely na branku: 27:29

Počet diváků: 17 271

Stav série: 2:4