Hokejový brankař Marek Čiliak

TELH: Krušnohorské derby ovládl v nájezdech Chomutov, Kašík i Čiliak udrželi čisté konto

Dva dny před novým rokem viděli hokejoví fanoušci poslední kolo extraligy v letošním roce. Střetli se v něm Třinec se Zlínem, Vítkovice s Brnem, Pardubice zajely na led Liberce a Jihlava do Plzně. Olomouc hostila pražskou Spartu a bylo k vidění i krušnohorské derby. Předehrávku obstaral Hradec Králové s Mladou Boleslaví.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ VS. BK MLADÁ BOLESLAV

Hradec Králové svůj zápas s Mladou Boleslaví předehrál již ve středu 29. listopadu 2017, jelikož datu, ve kterém se mělo utkání původně odehrát, měli hráči Hradce na programu Spengler Cup. Svěřenci Václava Sýkory si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé periodě střelil branku Knotek, který snížil na rozdíl jednoho gólu, ale Köhler ve třetí třetině přinesl klid na hokejky domácích, když je znovu poslal do dvoubrankového trháku. Hradec Králové zvítězil 4:2.

Branky a nahrávky: 3. Koukal (Červený, Graňák), 11. Cibulskis (Džerinš), 17. Červený (Koukal, Bednář), 43. Köhler (Bednář, Červený) – 8. T. Knotek, 27. T. Knotek (Orsava, M. Procházka)

HC OCELÁŘI TŘINEC VS. AUKRO BERANI ZLÍN

Třinečtí Oceláři doma uzavřeli kalendářní rok 2017 zápasem proti Zlínu. Berani začali od první minuty velmi aktivně, když si v úvodu vytvořil šanci Okál, jenž se však neprosadil. V 15. minutě se srazil rozhodčí s gólmanem Zlína, Polánský se následně zmocnil puku a vypálil na prázdnou bránu. Na poslední chvíli do rány padl Matějíček, který tak zaskočil za Kašíka. O jediný gól se v tomto zápase postaral ve třicáté první minutě Ondráček, který vybojoval Zlínu tři body.

Branky a nahrávky: 31. min J. Ondráček (Klhůfek)

HC VERVA LITVÍNOV VS. PIRÁTI CHOMUTOV

V sobotu se odehrálo další krušnohorské derby, které bylo opravdu velmi vyrovnané. Nejprve se v osmnácté minutě Gerhát. Ve druhé třetině padly další dvě branky, jedna na každé straně, a tak po čtyřiceti minutách stále domácí vedli o jednu branku. Ve třetím dějství minutu před koncem základní hrací doby se se štěstím prosadil Koblasa, který vyrovnal na 2:2. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspěli hosté.

Branky a nahrávky: 18. Gerhát (Hübl, Kubát), 38. Gerhát (Hübl, Lukeš) – 28. Poletín (Smejkal, Šťovíček), 59. Koblasa (Huml), nájezd Koblasa