BK Mladá Boleslav

TELH PLAY-OUT: Dukla porazila Chomutov a Mladá Boleslav nakonec přemohla Litvínov v prodloužení

V akci byly také týmy, které hrají skupinu o udržení, neboli play-out. Dnes se střetl Litvínov s Mladou Boleslaví a Jihlava na domácím ledě vyzvala Chomutov.

HC VERVA LITVÍNOV VS BK MLADÁ BOLESLAV

Tentokrát Mladá Boleslav zajela na led Litvínovu. Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří vjeli do útočného pásma, kde chtěli prověřit Kantora, ale nakonec z toho nic nebylo. První branku vstřelil Litvínov už ve třetí minutě, když po vyhraném vhazování se puku ujal Válek, který si sjel před brankoviště a na druhý pokus mladoboleslavského brankáře překonal. O několik málo minut později domácí utekli svému soupeři o dvě branky. Řehoř tečoval touš na vrcholu kruhu přesně tak, že zapadl za záda Růžičky a poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. Za tohoto stavu skončila i první dvacetiminutovka.

Druhý zápas play out právě začal! #LITvMBL

Příspěvek sdílený HC VERVA Litvínov (@hcverva),

I ve druhé třetině byli aktivnější domácí, když Růžičkovu pozornost prověřil Viktor Hübl. V čase 21:12 Mladá Boleslav dostala možnost si zahrát početní výhodu, kterou nakonec dokázali využít. Tomáš Urban tečoval touše před brankou po střele, kterou vyslal Kotvan od modré čáry. Následně na to mohl se skórem zamíchat Hübl, který měl odkrytou branku, ale minul. V závěru prostřední části oba týmy měly několik slibných šancí, ale žádný další branka nepadla a tak po čtyřiceti minutách Litvínov vedl už jen o jednu branku.

Domácí se v úvodu třetí třetiny zazlobili v útočném pásmu, ale nakonec pokus skončil mimo tři tyče Růžičkovi svatyně. O vyrovnávající branku se postaral Nahodil. Pabiška se u hrazení zmocnil volného puku a ihned ho nahrál volnému Nahodilo, který obratně z první vypálil. Litvínovský gólman jen rozhodil rukama. Byla to nechytatelná střela. Nadále se oba týmy snažili stav přiklonit na svojí stranu, ale nikomu se to nepovedlo a tak po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 2:2. Utkání se muselo prodlužovat. V prodloužení nakonec rozhodl Jakub Valský, který vybojoval pro svůj tým bod navíc.

Branky a nahrávky: 3. Válek (Jícha), 8. Řehoř (Trávníček) – 22. Urban (Kotvan, L. Volf), 45. Nahodil (Pabiška), 63. Valský (Nahodil, J. Říha)

HC DUKLA JIHLAVA VS PIRÁTI CHOMUTOV

Jihlava na domácí půdě přivítala Chomutov. První větší šance byla k vidění v osmé minutě, když Žálčík se dostal do útočného pásma, ale Lukeše jen prověřil takřka z nulového úhlu. Nakonec se první přesné trefy dočkali domácí, když Diviš přenechal puk Hamillovi, který poté nahrál před branku Rabbitovi, který ihned z první zkusil své štěstí. Jeho rána prolétla nad ramenem chomutovského brankáře. Dále hra nebyla nijak pohledná a ani diváci k tomu nijak nepomáhali. Po první periodě Jihlava vedla nad Chomutovem 1:0.

Ve druhé periodě jakoby se karty obrátily. Když aktivnějším týmem byli hosté, kteří dokázali srovnat. Nejprve však rozhodčí také nařídil trestné střílení, které Čachotský nedokázal proměnit. Zmiňovaný hráč zvolil kličku do bekhendu, rozhýbal si chomutovského brankáře, ale v pravý čas mu puk vypíchl. V polovině utkání se do útočného pásma dostal Vantuch, který přenechal Chrpovi, který na druhý pokus skóroval. Kořenář byl nakonec bez šancí. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Z ničeho nic se Dukla v závěrečné třetině dostali po druhé v zápase do vedení, když se ztraceného puku zmocnil Skořepa, který si najel do mezikruží, odkud zkusil své štěstí, které při něm stálo. Střelou nad vyrážečkou překonal Lukeše. Seman následně ukázal, že to s pukem na hokejce umí, prohodil si jednoho obránce a nahrál Žálčíkovi. Ten vystřelil, ale jeho střela skončila na betonech chomutovského brankáře. Ve čtyřicáté šesté minutě z modré čáry vypálil obránce De la Rosem. Jeho střelu vyrazil Lukeš před sebe, ale na brankovišti se nejrychleji zoorientoval Jiránek, který dorazil touš do pirátské klece a navýšil na konečných 3:1.

Branky a nahrávky: 15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (de la Rose, Čachotský) – 31. Chrpa (Vantuch)