Hradec Králové porazil Jihlavu

TELH: Plzeň natáhla vítěznou sérii, Hradec převálcoval Jihlavu

Pětadvacáté kolo Tipsport extraligy nabídlo fanouškům gólovou podívanou. Plzeň natáhla svou vítěznou sérii na osm zápasů, když venku porazila Liberec, a dařilo se také Spartě a Hradci Králové.

V utkání Liberce s Plzní se fanoušci prvního gólu dočkali až ve druhé třetině. Skóre otevřel střelou od modré čáry Peter Čerešňák, za záda Jaroslava Januse se pak ještě minutu před odchodem hráčů do kabin trefil Tomáš Metrl. Plzeňský útočník se nenechal zastínit ani v poslední části duelu. V 47. minutě poslal do brány svůj druhý gól a ranou do prázdné svatyně domácích pak v závěru utkání završil svůj hattrick. Západočeši Bílým Tygrům povolili vstřelit pouze dva góly – v 57. minutě se trefil Marek Kvapil, druhý gól domácích pak přidal Michal Bulíř, a snížil tak na konečných 2:5.

Ze stejně vysoké výhry se radovali také hokejisté Hradce Králové, jejichž útočník Patrik Miškář se do brány hostujícího celku trefil už v 6. minutě. Záhy se však Jihlavě podařilo srovnat jak krok, tak také skóre a o konečném výsledku utkání rozhodly až ve třetí třetině trefené góly Köhlera a Červeného.