Plzenští hokejisté se radují z výhry

TELH: Přestřelku na ledě Vítkovic ovládl Mountfield. Plzeň těsně porazila Kometu

Máme tu další kolo TELH a pro některé hráče to je již čtvrtý zápas v posledních sedmi dnech. Šlágrem kola byl souboj první Plzně a čtvrté Komety. Druhý Hradec Králové nastoupil na ledě Vítkovic. Piráti vyzvali Oceláře a Sparta Zlín. Jihlava na domácím ledě přivítala Liberec a Mladá Boleslav Olomouc. Pardubice se střetly s Litvínovem.

HC VÍTKOVICE RIDERA VS. MOUNTFIELD HK

Jako první utkání se rozehrálo na ledě Vítkovic, kam přijel Mountfield. První třetinu těsným rozdílem ovládli svěřenci trenéra Jakuba Petra. Ve druhé třetině diváci viděli opravdu krásný hokej a znovu byly k vidění tři branky. Nejprve na 2:2 vyrovnal Jaroslav Bednář, o pět minut později Stránský znovu poslal domácí do vedení. To se nelíbilo kapitánovi Hradce Králové, který ve 28. minutě znovu vyrovnal, tentokrát na 3:3. Hráči tak ve třetí třetině začínali jakoby od nuly. V čase 48:14 se Hradec poprvé v zápase dostal do vedení. Zasloužil se o to Dragoun, který v nepřehledné situaci nerozmýšlel a vypálil na nepřipraveného vítkovického gólmana. O pár minut později se dokonce ujal dvoubrankového vedení, když se z ničeho nic prosadil krásnou střelou Oscars Cibulskis, který si zapsal třetí branku v letošní sezóně. Definitivní tečku za zápasem udělal Rudolf Červený, který skóroval do prázdné branky při power play Vítkovic na konečných 6:3. Mountfield si tak připsal páté vítězství v řadě.

Branky a nahrávky: 4. Kurovský (Hrbas), 15. Olesz (D. Květoň, Klok), 26. Š. Stránský (D. Květoň, Hrbas) – 18. Gregorc (Koukal), 21. Jaroslav Bednář (Džerinš, Gregorc), 28. Jaroslav Bednář (Kukumberg, Džerinš), 49. Dragoun, 54. Cibulskis (Červený, Koukal), 59. Červený
Diváci: 5 012

HC ŠKODA PLZEŇ VS. HC KOMETA BRNO

Kometa v neděli neuspěla v Liberci a rovnou přicestovala do Plzně. Domácí však mají skvělou formu a vedou ligovou tabulku. Od první minuty bylo utkání velice vyrovnané, ale nakonec první periodu těsně vyhráli hosté. Druhá třetina patřila domácím a především Indrákovi, který v ní dokončil svůj další hattrick. V čase 33:31 se kotouč ocitl v bráně plzeňské Škodovky, ale gól Brna nakonec uznán nebyl, jelikož podle rozhodčích jeden brněnský hráč stál v brankovišti. Branka však měla být zřejmě uznána. Po druhé třetině vedla Plzeň nad Brnem 5:4. Ve třetí třetině další gól nepadl, ale i tak to byla velmi zajímavá třetina. V závěru hosté zkusili i hru v šesti, ale vyrovnávací branku vstřelit nedokázali. Nakonec si Brno zavařilo samo, když nesmyslně fauloval Vincour, který zahákoval Kratěnu. Plzeň tak porazila Kometu 5:4 a natahuje svoji sérii na 7 vítězných zápasů.

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák)
Diváci: 6 969

HC DYNAMO PARDUBICE VS. HC VERVA LITVÍNOV

Neskutečná kanonáda a demolice Litvínova. Pardubice měly od první minuty jednoznačnou převahu. Jako první vstřelil branku Treille. Byl to jediný zásah v první třetině. Na další góly jsme si museli diváci počkat do druhé periody, kdy domácí navýšili svůj náskok o další tři branky. Svojí převahu předváděli i v závěrečné třetině, když v ní vstřelili ještě jeden gól a navýšili na konečných 5:0.

Branky a nahrávky: 13. Treille (Perret, Tomášek), 23. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 29. Beran (Treille, Čáslava), 33. Wishart (Poulíček, Vondráček), 41. Tomášek (Perret)
Diváci: 7 177