Hradec Králové porazil Jihlavu

TELH: Třinec odčaroval prokletí Werk Arény, z vítězství radoval také Liberec či Hradec Králové

V páteční podvečer se sehrálo kompletní 37. kolo, ve kterém třinečtí Oceláři nad domácím ledě vyzvali Chomutov. Liberec zavítal do Jihlavy a Pardubice do Litvínova. Zlín sehrál zápas s pražskou Spartou a Olomouc s Mladou Boleslaví. Hradec Králové se střetl s Vítkovicemi a o šlágr kola se postaralo Brno společně Plzní.

HC OCELÁŘI TŘINEC VS. PIRÁTI CHOMUTOV

Třinečtí Oceláři dnes hostili Chomutov. Domácí od začátku byli lepším mužstvem. Jako první se dostali do vedení, když se minutu před koncem úvodním periody. Další tři branky přidali ve druhé periodě a v polovině utkání vedli 4:0. Z dalších gólů se radovali již pouze hosté. Pár sekund před druhou sirénou skóre korigoval Šťovíček a na začátku třetí třetiny ještě upravil stav Dietz. Chomutov se navíc nezmohl a Třinec tak na domácím ledě piráty porazil 4:2.

Branky a nahrávky: 19. Roman Vlach (Martin Růžička), 21. Roman Vlach (Marcinko, Martin Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, D. Musil), 30. Adamský (Martynek, Marcinko) – 40. Šťovíček (J. Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming)

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ VS. HC VÍTKOVICE RIDERA

Další zajímavé utkání diváci viděli v hradecké aréně, kam přijely Vítkovice. Oba týmy se mohou pyšnit skvělou obrannou. To také bylo vidět v úvodní třetině, kdy po skvělých šancí vynikli ještě lepší obranné zákroků obránců i samotní gólmani. Ve druhé třetině domácí dokázali Patriku Bartošákovi vstřelit tři branky. Ve třetím dějství ještě jeden gól vstřelil Smoleňák, který z bezprostřední blízkosti navýšil na konečných 4:0 a tím si v zápase připsal druhou trefu.

Branky a nahrávky: 28. F. Pavlík (Šimánek, Džerinš), 29. Smoleňák (Graňák, Koukal), 32. Koukal, 45. Smoleňák (Červený, Koukal)

HC KOMETA BRNO VS. HC ŠKODA PLZEŇ

O šlágr kola se postaraly Kometa s Plzní. Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané. V první periodě šli jako první do vedení hosté, ve druhé třetině však Kometa Brno zvládla skóre otočit ve svůj prospěch. V závěru třetí periodě hosté zkusili hru bez gólmana, kterou nakonec zužitkovali. Po vhazování se kotouče zmocnil Gulaš, který poslal puk na brněnského gólmana, ten kotouč vyrazil. Stach poté dorazil puk mezi nohy Čiliaka a vyrovnal na 2:2. Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspěla Kometa.

Branky a nahrávky: 32. Malec (Bartejs, R. Zohorna), 39. H. Zohorna (J. Krejčík, M. Erat), rozh. náj. Mallet – 7. Pour (D. Sklenička), 59. Stach (Gulaš, Indrák)