HC Sparta Praha - Jarůšek

TELH: V předehrávce body bral Hradec, přestřelka v Chomutově a Richard Jarůšek zaznamenal hattrick

Ve čtvrtek se odehrálo 34. kolo extraligy ledního hokeje, ve kterém Třinec doma přivítal nedaleký Olomouc, Mladá Boleslav Litvínov, Chomutov se střetl s Plzní a Jihlava s Vítkovicemi. Brno zajelo na led Pardubic a Liberec navštívil pražskou O2 Arénu. V předehrávce se potkal Zlín s Hradcem.

AUKRO BERANI ZLÍN VS. MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ

5. prosince Mountfield předehrál utkání se Zlínem. Jako první se do vedení dostali domácí, když se z vyložené šance prosadil Honejsek. V sedmé minutě vyrovnal Látal, který se ve středním pásmu rozjel a střelou zápěstím brankáře Kašíka prostřelil. Hosté se ve druhé třetině dostali do vedení, když se do listiny střelců zapsal Červený. Příznivý výsledek hosté drželi až do posledních minut. Zlín však deset sekund před koncem vyrovnal na 2:2. Za nerozhodného stavu šlo utkání do prodloužení, ve kterém se Východočeši rychle oklepali. Látal vstřelil druhou branku v zápase, čímž zajistil Mountfieldu bod navíc.

Branky a nahrávky: 3. Honejsek (Roberts Bukarts, Okál), 60. Šťastný (Freibergs, Roberts Bukarts) – 7. Látal (Gregorc), 24. Červený (Koukal, Cingel), 61. Látal (Džerinš)

BK MLADÁ BOLESLAV VS. HC VERVA LITVÍNOV

V posledním utkání roku Bruslaři na svém ledě přivítali litvínovskou Vervu, která si nakonec ze Středočeského kraje odvezla všechny tři body. První větší příležitost si vytvořil Pabiška, ale na Kantora si nepřišel. Úvodní branka utkání padla až ve druhé třetině, když se trefil Válek. V závěru duelu se prosadil Jánský a stvrdil výhru Litvínova, který porazil domácí Mladou Boleslav 2:0.

Branky a nahrávky: 22. Válek (Sklenička, Matoušek), 60. Jánský (Hübl)

PIRÁTI CHOMUTOV VS. HC ŠKODA PLZEŇ

Hokejisté Plzně v rámci dnešního kola zajeli do Chomutova, kde diváci viděli zápas nabitý brankami. Po dvaceti odehraných sekundách se z prvního gólu radovali hosté, když Milan Gulaš vybojoval puk u hrazení a prostřelil mladičkého chomutovského brankáře Dominika Pavláta. O pár minut vstřelila gól také Plzeň, když se trefil přes bránícího chomutovského hráče Schleiss. Ve 14. minutě se po krásné akci prosadil také Vondrka, který z první propálil puk do plzeňské branky. Do konce třetiny se hostům ještě podařilo vyrovnat na 2:2.

Druhá perioda patřila především Plzni, která dokázala svému soupeři odskočit na rozdíl tří branek a zvýšit tak skóre na 5:2.

Čtrnáct sekund po úvodním vhazování ve třetí třetině snížil na rozdíl dvou branek Koblasa. Chomutov dokázal nejen vyrovnat, ale dokonce v úplném závěru obrátit vedení na svoji stranu, ale hosté se soupeře nezalekli a dokázali v 59. minutě vyrovnat na neskutečných 6:6. Za tohoto stavu skončila třetí perioda a o vítězi v prodloužení rozhodl Huml, který se dostal do úniku a tím vybojoval Chomutovu bonusový bod.

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Huml, Skokan), 53. Mrázek, 57. Smejkal, 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml – 1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. D. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (P. Kadlec)