Hokejista Tomáš Nosek střílí první gól v dresu Vegas Golden Knights

Výstavní góly českých hokejistů. Trefila se hned pětice

Další skvělou povedenou noc zažili čeští hokejisté. Ondřej Palát, Dmitrij Jaškin, Tomáš Nosek, Jakub Vrána a Tomáš Hertl se radovali ze vstřelených gólů. Sobotka s Frolíkem si připsali bod. Petr Mrázek musel střídat a šanci dostali poprvé v sezóně David Rittich a Marek Langhammer.

V zápase mezi Torontem a Washingtonem viděli diváci hned šest branek. Vítězství slavili ale Capitals a vezou z Toronta všechny body. V týmu se hlavně rozjel Jakub Vrána, který vstřelil v posledních třech utkáních tři góly. Zbylé branky zaznamenal Alex Ovečkin, jenž si připsal další hattrick.

Utkání se vůbec nepovedlo českému brankáři Petru Mrázkovi. Ten nastoupil v základní sestavě Detroitu proti New Jersey. Ve třetí třetině po gólu Hirschiera musel střídat. Nahradil jej Jimmy Howard, který poslal tým až do prodloužení, kde nakonec prohráli křídla prohrála.

Další český útočník, kterému se v letošní sezóně daří, je Ondřej Palát. Jeho Tampa se dnes utkala s domácím Pittsburghem. Zápas se hostům vůbec nepovedl a Penguins vyhráli nakonec 5:2. Za hosty vstřelil jeden gól právě Palát.

St. Louis hostil Minnesotu a jednalo o další kanonádu Blues. Domácí vyhráli celkem 6:3 a u dvou gólů byli čeští hokejisté. Vladimír Sobotka asistoval u gólu Stastneho a Dmitrij Jaškin dokonce skóroval.

Skvělý start do utkání měli hokejisté Vegas Golden Knights. Ti se dnes střetli s Arizonou, která nezažívá skvělý začátek do sezóny. Ve druhé třetině se během tří minut prosadili rytíři hned třikrát a směřovali za vítězstvím. Tuto kanonádu odstartoval Tomáš Nosek, který se blýskl parádní individuální akcí. V bráně domácích dostal šanci poprvé v sezóně Marek Langhammer, který se po zaváháních svého konkurenta dostal do klece v 29. minutě.

Velkou šanci v základní sestavě dostal další český brankář a to David Rittich, který letos v létě prodloužil smlouvu s Calgary. Ti se právě dnes utkali s Coloradem. Zápas se českému brankáři povedl a z 26 střel inkasoval pouze dva góly. Zaslouženě byl poté vyhlášen druhou hvězdou utkání. Ve stejném zápase dokázal Michael Frolík zaznamenat asistenci.

Posledním českým hokejistou, který bodoval dnes v noci, byl Tomáš Hertl ze San Jose. Sharks se utkali s hokejisty Winnipegu. V utkání stříleli góly pouze domácí a ti vyhráli zaslouženě 4:0 Na druhý gól Coutureho nahrával český útočník Tomáš Hertl a poslední gól vstřelil sám.