Hokej - HC Zubr Přerov

WSM LIGA: Středočeské derby ovládlo Kladno a derby Slavií ovládla ta třebíčská

Dnes se odehrálo již sedmé kolo WSM ligy, ve kterém Motor v Budvar aréně hostil Frýdek-Místek. Kadaň dorazila do prostějovského hnízda a Karlovy Vary zajely do Přerova. Rytíři doma přivítali Benátky a Litoměřice Ústí nad Labem. Dále jsme mohli vidět zápas dvou Slávií a duel mezi Havířovem a nováčkem ze Vsetína.

HC SLAVIA PRAHA VS HC HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

V sedmém kole se střetly dvě Slávie. Aktivnější zpočátku byla ta pražská, ale nakonec tři body brala třebíčská. Ve 13. minutě se do vedení dostali domácí po krásné akci Doležala. V 16. minutě se trefil Paták a vyrovnal na 1:1. Do konce první třetiny hosté otočili vedení na svojí stranu. Ve druhé části pražská Slavia vyrovnala, ale třebíčská Slavia se znovu dostala do vedení. Ve třetí periodě další branka nepadla. Pražané se v Edenu nadále trápí.

Branky a nahrávky: 13. Z. Doležal (Kasík), 22. J. Drtina (J. Novák, Nedvídek) – 16. Horký (Kaláb), 18. Paták (Tadeáš Král, Malec), 26. Kusko (R. Zohorna, Vodný)
Diváci: 592

RYTÍŘI KLADNO VS HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Dnes bylo k vidění středočeské derby. Rytíři po pohře s Karlovými Vary doma přivítali Benátky nad Jizerou. Utkání bylo v počátku docela dost vyrovnané. I přes to, že hráči Kladna museli dvakrát dotahovat, nakonec se ve druhé třetině dostali do vedení, které udrželi až do konce zápasu. Patrik Machač předvedl své kvality a podařilo se mu vstřelit dvě branky.

Branky a nahrávky: 16. Tůma (Kloz, Hořava), 20. Machač (Zikmund), 34. Machač (Kehar, Kloz), 35. Zikmund (Lorraine, Svedlund), 48. Strnad (Kubík) – 9. Havlín (Chrtek, Král), 19. Psota (Jeník), 43. Bittner (Psota, Husa)
Diváci: 2 200

HC ZUBR PŘEROV VS HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary zajely do dalekého Přerova, kde hosté sehráli nečekaně poměrně vyrovnaný zápas. První, ale defakto poslední branka padla ve 42. minutě, kdy se trefil bývalý hráč Energie Milan Procházka a touto trefou vybojoval Přerovu tři velmi důležité body.

Branky a nahrávky: 42. Milan Procházka (Malina)
Diváci: 2 190