Český brankář Miroslav Hanuljak v dresu Kladna

WSM LIGA TOP 3: Sobota ve znamení vysokých výsledků!

Rytíři vyzvali nováčka soutěže Vsetín. Slovan hostil velmi nepříjemný tým z Benátek a Třebíč navštívila Karlovy Vary. Přerov hostil nedaleký Frýdek. Kadaň zajela do Litoměřic. Pražská Slavie hostila doma Jestřáby z Prostějova. Motor navštívil Havířov.

RYTÍŘI KLADNO VS VHK ROBE VSETÍN

Kladenští Rytíři doma přivítali nováčka soutěže. Domácí svého soupeře vůbec nešetřili a ukázali kdo je pánem domu. První branka padla už v deváté minutě, když se prosadil Kubík. Od té chvíle to byla branka za brankou. Nakonec Kladno porazilo vracející se Vsetín vysoko 7:1.

Branky a nahrávky: 9. Kubík (Štich), 10. R. Přikryl, 19. J. Strnad (R. Přikryl, Kehar), 23. Zikmund (T. Kaut), 28. Pekr (Štindl, J. Strnad), 49. Štich (T. Kaut), 57. D. Tůma (J. Kloz, Machač) – 29. Vávra (Teper)
Diváci: 2635

HC ENERGIE KARLOVY VARY VS SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Vysoký stav jsme taktéž zaznamenali v zápase mezi Karlovými Vary a Třebíčí. Sestupivší Energie doma svého soupeře jednoznačně přehrála. První branka padla již ve čtvrté minutě, kdy se trefil Rachůnek. Těsně před koncem první třetiny na 2:0 navyšoval Krejčí v přesilové hře. Ve druhé části Vary daly další dvě branky, ale i Třebíč vstřelila branku, byla to však jejich jediná branka v utkání. Ve třetí třetině Podlipnik upravil na konečných 5:1

Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Balán), 20. Krejčí (Sičák, Vachovec), 24. O. Beránek, 29. Balán (Krejčí), 41. Podlipnik – 29. Horký (R. Erat, Dolníček)
Diváci: 2250

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV VS ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice v rámci třetího kola WSM Ligy zavítaly do Havířova, kde se statečně praly o body, ale nakonec domů nevezou nic. Tím pádem po třech kolech již nejsou stoprocentní. Do vedení se dostali hokejisté Motoru. Václav Nedorost rychle obkroužil branku a zaskočil tím Dolejše, který se nestihl přesunout k druhé tyčce. Poté Jan Hudeček otočil vedení na stranu Havířova. Na 3:1 navyšoval Tomáš Drtil, který se trefil mezi Gábovy betony. Sedm sekund před koncem Zdeněk Kutlák snížil na rozdíl jediné branky.

Branky a nahrávky: 22. Hudeček (Fronk, Tomi), 42. Hudeček (Kalus), 55. Drtil (Hudeček, Sikora) – 17. Nedorost (Čermák, Vlček), 60. Kutlák (Čermák)