Petr Kváča - Hokej - Motor

WSM LIGA: Zápasům devátého vládli Ústí nad Labem, Prostějov i Motor

Včera se odehrálo již deváté kolo druhé nejvyšší české hokejové soutěže. V něm České Budějovice doma přivítaly třebíčskou Slavii a Přerov Benátky nad Jizerou. Kladno zavítalo do Litoměřic a Vsetín do prostějovského hnízda. Havířov se střetl s Ústím nad Labem a šlágr kola obstarala pražská Slavia a Karlovy Vary.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE VS SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Motor v dnešním zápase bojoval o neporazitelnost na domácím ledě, což se mu nakonec podařilo, ale byly to znovu nervy až do posledních minut. V první třetině byli aktivnější domácí, ale i tak z první branky se radovali hosté. Po přesilové hře se prosadila Třebíč a šla do vedení. Zohorna na brankovišti jako první sebral puk, rychle se zorientoval a poslal ho za záda gólmana Kváči. Horácká Slavia Třebíč toto hubené skóre držela až do 45. minuty, kdy se prosadil Václav Nedorost. Vzal si kotouč, rozjel se do útočného pásma a vystřelil. Jeho pokus vymetl růžek branky. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný a tak nakonec o vítězi rozhodovalo prodloužení, ve kterém Dostálek přihrál Galambošovi. Jeho první střelu zneškodnil třebíčský gólman, ale na dorážku byl už krátký. Motor v Budvar aréně vyhrál již po páté v řadě a do tabulky si připsal dva body.

Branky a nahrávky: 45. Nedorost (Kutlák), 62. Galamboš (Dostálek, Pýcha) – 14. R. Zohorna (Diviš, Kusko)
Diváci: 5 268
Konečný výsledek: 2:1p (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV VS VHK ROBE VSETÍN

Vsetín zajel do Prostějova, kde bylo opravdu na co koukat. Hosté v první třetině předvedli krásnou hru, během které vstřelili dvě branky. Ve druhé třetině byli lepší domácí a stav po čtyřiceti minutách byl nerozhodný 3:3. Ve třetí třetině se rozhodlo. Nakonec úspěšnější byl Prostějov. Vítěznou branku vstřelil v čase 56:28 Ševc.

Branky a nahrávky: 26. Fiala (M. Drtina, Venkrbec), 31. Starý (Divíšek, M. Drtina), 37. Nouza (Venkrbec), 55. Horyna (Divíšek), 57. Švec (M. Drtina) – 4. Vávra (Slováček, Podešva), 9. Frolo (Březina, Hruška), 30. Březina (Markovič), 45. Březina (Hruška, Žák)
Diváci:1 820
Konečný výsledek: 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

HC SLAVIA PRAHA VS HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary dnešním zápasem začaly venkovní trojboj. V Edenu se jim dařilo. Kverka se prosadil jako první a tím otevřel gólový účet. Ve druhé třetině však domácí vyrovnali na 1:1, ale od 38. minuty patřil zápas jednoznačně Karlovým Varům, které v dalších minutách přidaly další branky na konečných 5:1 ze svého phledu. Západočeši tak ve WSM lize prozatím dominují.

Branky a nahrávky: 28. M. Kadlec (Šagát, Kubica) – 10. Kverka (Kohout, Krejčí), 33. O. Beránek (Krejčí), 38. Gorčík (Tuominen, Skuhravý), 52. Kverka (Kohout), 57. Stloukal (Kverka, Podlipnik)
Diváci: 1 176
Konečný výsledek: 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)