Hokejistka Finska slaví gól

ZOH 2018: Finky v zápase o bronz porazily Rusko

První zápas o medaili mají za sebou hokejistky Finska a Ruska. Severský stát dokázal udolat soupeře těsně 3:2.

FINSKO: OAR 3:2

Jako první se do vedení dostaly Finky, když se trefila Petra Nieminenová ve druhé minutě. Dalšího gólu se dočkali fanoušci v Kwandong Hockey Centre až ve druhé třetině. Tam hned po deseti sekundách svítil stav 2:0 po brance Susanny Tapaninové. Jenomže o dvě minuty později bylo sníženo na rozdíl jedné branky. Za Rusko se trefila Olga Sosinová. Osm minut před koncem prostřední části si vzaly Finky dvoubrankový náskok zpět. Třetí a zároveň vítězný gól zápasu vstřelila Linda Valimakiová. Poslední gól zápasu padl z hole Ruska, respektive se o to postarala Ludmila Belyaková. Rusky nakonec prohrály v zápase o bronz 2:3.

Střely na branku 22:22