Hokejistky Kanady a USA v zápase o bronz

ZOH 2018: Hokejistky USA slaví po dlouhých dvaceti letech zlatou medaili

Finálové utkání ženské části hokejového turnaje lépe zvládly hráčky Spojených států amerických, které v samostatných nájezdech porazily Kanadu. Zlatou medaili získaly poprvé po dvaceti letech.

KANADA: USA 2:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH

Prvního gólu se diváci v aréně dočkali devadesát sekund před koncem první třetiny, když poslala Hilary Knightová USA do vedení. Začátek prostřední části pak patřil naopak Kanaďankám. Během čtyř minut dokázaly otočit stav z 0:1 na 2:1. Nejdříve vyrovnala Haley Irwinová a poté poslala Kanadu do vedení Marie-Philip Poulinová. Američanky dokázaly srovnat až v poslední periodě, a to zásluhou Jocelyne Lamoureux-Davidsonové. Utkání směřovalo za stavu 2:2 do prodloužení. Hra se přelévala ze strany na stranu, šance na obou stránách však zůstaly nevyužité a rozhodly až samostatné nájezdy. V nich byly úspěšnější hokejistky USA, které se tak mohou radovat ze zlaté olympijské medaile.

Branky a nahrávky: 22. Irwinová (Turnbullová), 27. Poulinová (Agostaová, Daoustová), – 20. Knightová (Morinová, Deckerová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková), vítězný nájezd Lamoureux- Davidssonová