Hokejistka Finska slaví gól

ZOH 2018: O medaile si zahrají hokejistky z Kanady, USA, Ruska a Finska

Do semifinále ženské části hokejového olympijského turnaje se probojovaly hokejistky Kanady, USA, Ruska a Finska, které budou o cenné medaile bojovat v pondělí 19. února.

Finsko 7:2 Švédsko

Favoritem v zápase mezi Finskem a Švédskem byly hokejistky vedené koučem Pasi Mustonenem, které vedly po první třetině jasně 3:0 po brankách Petry Nieminové, Isy Rahunenové a Susany Tapainové. Finské hokejistky přestřílely Švédky po první třetině 11:3.

Dařilo se jim také ve druhé periodě, když v sedmadvacáté minutě zvýšila jejich náskok Michelle Karvinenová. O dvě minuty později dokázaly vstřelit gól také Švédky, když se trefila Emma Nordinová. Záhy však náskok Finska navýšila Riikka Valiaová. Jejich soupeřky se ale nenechaly zastrašit a Rebecca Stenbergová stáhla jejich náskok na 5:2. Finský celek se však čtyřiačtyřicáté minutě opět trefil, švédskou brankářku překonala Emmy Nuutinenové. O poslední gól utkání se postarala Sanni Hakala.

Branky a nahrávky: 7. Nieminenová (Hoviová, Hiirikoskiová), 12. Rahunenová (Tapaniová, Karvinenová), 18. Tapaniová (Tulusová, Välimäkiová), 28. Karvinenová (Tulusová, Savolainenová), 30. Väliläová (Karvinenová, Tapaniová), 45. Nuutinenová (Tulusová, Rahunenová), 58. Hakalaová (Rajahuhtaová) – 29. Nordinová (Svedinová), 40. Stenbergová (Nylénová-Perssonová)

OAR 6:2 Švýcarsko

Branky a nahrávky: 8. Šochinová, 34. Kulišovová (Smolinová), 39. Pirogovová (Ganejevová, Šochinová), 48. Děrgačovová (Šochinová), 54. Šochinová (Děrgačovová, Ganejevová), 60. Sosinová – 21. Müllerová (Meierová), 32. Stalderová (Stänzová, Müllerová)

Střely na branku: 21:19

O finále, které se odehraje 22.února, si zahrají Kanada proti Rusku a USA proti Finsku. Boj o bronzovou medaili je naplánovaný na 21. února.