Zopakují Němci takový výkon, jaký předvedli například proti USA?

ZOH 2018: Posledními čtvrtfinalisty jsou Finové a Němci

Známe již všechny účastníky čtvrtfinálových zápasů. Dnes se odehrála všechna osmifinálová utkání. Poslední dvě místa obsadili hokejisté Finska a Švýcarska

FINSKO: JIŽNÍ KOREA 5:2

Seveřané se dostali do vedení poměrně rychle. Již na konci čtvrté minuty využili přesilovou hru, na jejimž konci byl Petri Kontiola. Další gól v první dvacetiminutovce nepadl.

Finové měli skvělý start také ve druhé periodě. Ve třetí minutě se tam trefili opět z přesilové hry a opět se trefil Petri Kontiola. O pár minut později se trefili svěřenci Marjamakiho opět. Tentokrát vstřelil branku obránce Miro Heiskanen. Nutno zmínit, že ve všech dosavadních gólech měl prsty Eeli Tolvanen. Jenomže Jihokorejci dokázali snížit na rozdíl dvou branek o čtyři minuty později, když se dopravil puk do sítě Brock Radunske. Hokejisté Jižní Koreje zlepšili hru a tlačili se více do zakončení. O dvě minuty později vstřelili kontaktní branku. Autorem gólu byl Ahn Jin-Hui. Hráči Suomi tak drželi po druhé třetině náskok 3:2.

Na začátku poslední dvacetiminutovky si vzali Finové svůj dvoubrankový náskok zpět. Další přesilovku využil Juuso Heitanen. Další gól viděli diváci v aréně v poslední minutě utkání, o který se postaral Sakari Manninen. Skóre 5:2 vydrželo do konce zápasu a Finsko tak postupuje do čtvrtfinále. Nutno podotknout, že Jihokorejci hráli skvěle a drželi se soupeřem krok až do druhé třetiny. Od té třetí ukazovali hokejisté Suomi, že favority byli právě oni.

ŠVÝCARSKO: NĚMECKO 1:2 V PRODLOUŽENÍ

Němci dokázali využit hned na začátku hry přesilovou hru, když byl do konce utkání vyloučen Cody Almond za úder do oblasti hlavy a krku. Autorem gólu byl Leo Pfoederl. Další gól padl až v další periodě. Srovnávací branku vstřelil Simon Moser. Oba týmy hrály na jistotu a nikdo nechtěl udělat nějakou větší chybu. Po druhé periodě byl stav 1:1, střely na branku byly 15:11 ve prospěch Švýcarů.

Více gólů v základní části nepadlo a zápas směřoval do prodloužení. Střelecky na tom byli po šedesáti minutách lépe Němci, když tuto statistiku vyhráli poměrem 23:21. Hned na začátku prodloužení udeřili Němci a postoupili do čtvrtfinále.

Góly: Moser- Pfoederl, Siedenberg

Cody Almond a jeho drsný hit na Němce.  Za tento zákrok dostal švýcarský útočník 5+do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.

0:1 Leo Pfoederl

1:1 Simon Moser

1:2 Siedenberg