Slovinsko

ZOH 2018: Rusové deklasovali Slovinsko

Slovinsko

Dnes se v rámci skupiny B střetli Rusové se Slovinskem. Olympijští sportovci z Ruska se otřepali z porážky od Slováků a jasně přehráli tým ze Slovinska.

I Slovinsko má za sebou první utkání, ve kterém se střetlo s USA, které vedlo 2:0. Hráči Slovinska předvedli v závěru neskutečný obrat, který dovršili v prodloužení, ve kterém rozhodl Muršak, jenž si i připsal vyrovnávající branku. Slovinci nečekaně přehráli Američany 3:2 po prodloužení.

OAR 8:2 SLOVINSKO

Olympijští sportovci z Ruska byli od začátku utkání aktivnější, ale dlouho na slovinského gólmana museli hledat recept, který našli až v čase 18:23, kdy Mozjakin dostal krásnou přihrávku. Vypálil z první a jeho dělovka propálila klubko hráčů i samotného slovinského gólmana. Navíc využil přesilovou hru. Další branka padla o 22 sekund později, tentokrát se trefil Ilja Kovalčuk. Díky těmto dvou brankám dostali hráči ruské Sborné klid na hokejky a po dvaceti minutách vedli 2:0.

Ve druhé periodě ruská mašina i nadále svého soupeře tlačila a dokázala vstřelit další čtyři branky. Mezitím se trefili i Slovinci. Verlič za ruskou brankou vybojoval puk, vyjel s ním k pravé tyči a lehkou přihrávkou nahrál Muršakovi, který číhal před brankou, kde ho obtěžoval i jeden z obránců ruské Sborné, ale i přes to Košečkina překonal. Po druhé třetině svěřenci trenéra Znaroka vedli nad Slovinskem 6:1.

Do třetího dějství Košečkina v brankovišti vystříd Sorokin, aby si také zachytal. Rusové však nadále neměli dost a další branku přidali ve čtyřicáté druhé minutě, kdy se trefil Kaprizov, který se ve slovinském brankovišti zorientoval nejrychleji. Zmiňovaný Kaprizov dokonce skóroval na 8:1 a připsal si tak hattrick. Poslední slovo však měli Slovinci, když Žiga Pance dělovkou propálil Sorokina a zkorigoval na konečných 8:2 pro Rusko.

Branky a nahrávky: 19. Mozjakin (Dacjuk, N. Gusev), 19. Kovalčuk, 26. Barabanov (Kalinin, Grigorenko), 29. Kablukov (Kovalčuk, Zub), 31. Kaprizov (N. Gusev, Kiselevič), 38. Kovalčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Kiselevič, N. Gusev), 48. Kaprizov (Zub, N. Gusev) – 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Ž. Pance (Pavlin)

SOUPISKA

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (41. I. Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev (A) – Kovalčuk (A), Andronov, Kalinin – Kaprizov (C), Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Mozjakin, Grigorenko, Tělegin – Kablukov.

Slovinsko: Gračnar (Krošelj) – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak (C), Urbas (A) – Jeglič, Tičar, Sabolič – Ž. Pance, M. Rodman (A), Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek – Hebar.