Dres ZOH 2018 - Japonsko 1

ZOH: Sedmé místo patří Švédkám, pro změnu pátou pozici obsadily Švýcarky

Ve čtyři ráno středoevropského času se odehrálo utkání mezi Švédskem a Koreou, vítěz se usadil na sedmé pozici a poraženému musela stačit poslední osmá pozice. Dále se také střetly Švýcarky s Japonkami a ty pro změnu sehrály souboj o pátou pozici.

ŠVÉDSKO 6:1 KOREA

Švédky do duelu vstoupily neskutečným stylem. Do obrovské šance se dostala v šesté minutě Kullerová, která měla před sebou volný prostor. Na nic nečekala, nic nevymýšlela a zkusila tvrdou střelu do pravého horního roku korejské svatyně. Byla to naprosto dokonalá střela. Gólmanka na tento pokus byla krátká. Vzápětí Soo-Jin Han dostala krásnou přihrávku zpoza branky a z voleje přesně zakončila do odkryté branky. Čímž vyrovnala na 1:1. Byla to, ale jediná vstřelená branka Korejek. Švédské hráčky dokázaly 22 sekund před sirénou strhnout vedení na svou stranu, když se skórovala Emmy Alasalmiová.

Ve druhé periodě se toho ani moc nestalo. Švédky držely soupeřky daleko od vlastní klece a věnovaly se především obraně a čekaly na chybu soupeřek, která pak přišla ve třicáté sedmé minutě. Tři Švédky se dostaly do samostatného úniku. Rasková těsně před gólmankou přihrála své kolegyni Grahmové, která jednoduše doklepla touš do branky, čímž se Švédsko dostalo do dvoubrankového trháku.

V závěrečné třetině diváci opět viděli na ledě pouze jeden tým. Švédky své soupeřky k ničemu nepustily a naopak přidaly ještě další tři přesně trefy. Nakonec hráčky Tre Kronor porazily domácí celek 6:1 a obsadily sedmé místo. Utkání o sedmou pozici dopadlo podle očekávání. Korejky skončili na posledním osmém místě.

Branky a nahrávky: 6. Küllerová (Rasková, Udénová Johanssonová), 20. Alasalmiová (Nylénová-Perssonová, Olssonová), 37. Grahmová (Rasková, Nordinová), 44. Svedinová (Johanssonová), 50. Rasková (Lindhová), 58. Johanssonová (Borgqvistová, Hjalmarssonová) – 7. Soo-Jin Han (Jong-Ah Park)

ŠVÝCARSKO 1:0 JAPONSKO

Opravdu velmi zajímavé utkání mohli diváci vidět v Kwandong Hockey Center, kde se střetly Švýcarky s Japonkami o páté a šesté místo. Do duelu lépe vstoupily Švýcarky, když ve čtvrté minutě se dostaly do samostatného úniku, který proměnila v gól Evelina Raselliová. Japonsko se i nadále snažilo a dokonce si vytvořilo i několik slibných šancí, ale švýcarská gólmanka byla proti.

Ve druhém dějství se oba týmy snažily vstřelit branku, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Vždy si vylámaly zuby na skvělých zákrocích obou brankářek. A tak nadále Švýcarky vedly 1:0.

V závěrečné třetině měly hráčky Švýcarska neskutečný tlak. Nejprve z mezikruží pálila Waidacherová, ale přestřelila, poté byla na svém místě Fudžimotová. Pořád to bylo pouze o jednu branku. V závěru třetího dějství si Japonky vzaly oddechový čas a zkusily hru v šesti. Nakonec další gól nepadl. Švýcarsko tak bere z této olympiády 5. místo. Obhajoba bronzu ze Sochi se tak pro hráčky helvétzkého kříže nekoná.

Branky a nahrávky: 4. Raselliová