Švýcarský hokejový tým

Byl v kanadském "výpadku" proti Švýcarům ÚMYSL?

Kanadští hokejisté byli až do včerejšího večera suverénní. Ovšem po vzepětí Švýcarů nakonec tým javorových listů padl po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil Herzog. Ovšem co když prohra Kanaďanů se Švýcary skrývala trochu úmyslu? Chtěli vyřadit Čechy z bojů o medaile?

Kanadští hokejisté doslova vlétli na tým helvétzkého kříže, když již po 7 minutách vedli 2:0 díky gólů, O'Reillyho a Marnera. Ovšem tento zápis byl nečekaně konečný ze strany kanadského týmu.

Kanada sice i nadále tlačila, ale ke gólu nevedl žádný z pokusů. Ve druhém dějství začali mnohem více tlačit Švýcaři, kteří se však dočkali kontaktního gólu až třetím dějství. V přísilovce se trefil Herzog, pro nějž to byl první gól na MS v kariéře. A již za další 3 minuty bylo vyrovnáno. Praplan pouze nahazoval puk a kanadský gólman si nešťastně srazil puk do brány. A bylo to 2:2. Vyrovnaný zápas plný tlaku z obou stran vedl do prodloužení, kde nakonec rozhodl po samostatném úniku Herzog, který tak získal pro Švýcary důležitý druhý bod.

Úmysl nebo precizní výkon Švýcarů a selhání Kanady?

Kanada je letos prakticky neomylná, ale nečekaně dokázala podlehnout Švýcarům, se kterými takřka neprohrává. Kdo se trochu podívá do budoucnosti vzhledem k tvorbě tabulky a následnému postupu do čtvrtfinále, mohl by si myslet, že právě Kanada si takovýto výsledek přála právě z důvodu vývoji v tabulce a možná na něj i hrála.

I přes prohru totiž tým javorového listu stále vede tabulku. Nicméně po 5 zápasech se dostalo na druhé místo právě Švýcarsko, které je o bod před Českou republikou. Naše hokejisty ještě čekají dva nesmírně těžké zápasy. JIž dnes svedou souboj s velmi těžkou Francií a na závěr skupiny je čeká právě Švýcarsko. A Češi si nemohou dovolit ztrátu žádného bodu, pokud chtějí pomýšlet na postup do čtvrtfinále z výhodné druhé pozice.

Francouzští hokejisté jsou velmi brusliví a po vítězstvích na nájezdy nad šlabšími soupeři a především výhře 5:1 nad Finy budou chtít uzmout i nějaký ten bod od české reprezentace. Toto by však znamenalo velkou komplikaci a právě tyto body by mohly hrát v konečném účtování velkou roli. Nehledě na to, že také Švýcaři budou velmi zlobit a zaručeně budou toužit po vítězství nad českým týmem.

Záměr?

Kanada bojuje o Zlatý Hattrick a cítí ze strany české reprezentace nebezpečí, jelikož její poslední boj o tento jedinečný triumf ji Češi připravili v roce 2005. Když Kanaďané dopomohou k tomu, aby Česko skončilo v tabulce třetí, vyfasuje pro čtvrtfinále těžšího soupeře a mohlo by být eliminováno již před medailovými boji. Přitom sobě Kanaďané v tabulce nijak neublížili. Navíc pomohli Švýcarsku v tom, že zůstává v boji o konečnou druhou pozici v tabulce, jenž by jim zajistila slabšího soupeře pro čtvrtfinále a tak potencionální boj i o semifinále, kde by již byli blízko medaile.

Kanadě tak může v této situaci jít o fakt, aby Česko skončilo v tabulce nejlépe na třetím místě a jediným týmem, který může Čechům sebrat druhou pozici, jsou Švýcaři.

Možná může tento názor znít paranoidně, ale je celkem možné, že se Kanada snaží eliminovat český národní tým z letošního mistrovství světa co nejdříve, jak to bude možné. Aby tak zabránili jejich možnému postupu do finále, kde by opět po 12 letech mohli strážit zlatý hattrick a znovu proti týmu javorového listu.

Autor: Jan Linha