Slovensko odehrálo s Itálií překvapivě vyhrocený zápas

Italská smrt na MS? Důležité góly padly v 59. minutě

Itálie je letos nováčkem na MS v ledním hokeji 2017. Svou skupinu hraje v Kolíně nad Rýnem (Německo). Italové už stihli zažít ve dvou zápasech kritickou smrt.

Slovensko: Itálie 3:2 v prodloužení (Slovensko vyrovnalo v 59. minutě)

Začalo to zápasem Italů proti Slovensku. Italové směřovali k senzační výhře na MS. Ještě minutu před koncem vedli nad Slovenskem 2:1. Slovensko ale dokázalo vyrovnat v čase 58:56. Zápas došel do prodloužení, kde rozhodli Slováci na konci druhé minuty. Vítězný gól vsítil Čerešňák. Italové i tak ukázali bojovnost a postarali se o malou senzaci na MS hned v prvním zápase.

Itálie: Lotyšsko 1:2 (Vítězný gól Lotyšska padl v 59. minutě)

Podobný scénář byl i v tomto zápase. Italové se dokonce dostali do vedení již ve třetí minutě, když se trefil Insam. Lotyši hráli špatně, nekvalitně. Soupeře moc podcenili. Lotyšsko dokázalo ještě v první třetině vyrovnat díky Džerinšovi. Prostřední část hry nám gól nenabídla. Stále se hrál ten ,,nudný" hokej. Šance na obou stranách. Lotyšsko začalo pořádně hrát až od třetí minuty, kdy se dostávali do větších šancí a soupeře nešetřili. Definitivní tečku zápasů vstřelil opět Džerinš, který dal v čase 58:41 vítězný gól. Italové opět sahali po senzaci, ale z tohoto zápasu nemají nic.