Švédská hokejová reprezentace se stala mistry světa pro rok 2017

To nejlepší z letošního finále MS- Švédové slaví desátý titul

Švédsko dokázalo v dramatickém utkání porazit silnou Kanadu, která útočila na zlatý hattrick, 2:1 po samostatných nájezdech a slaví tak již svůj desátý titul mistrů světa.

Letošní dvoutýdenní mistrovství světa je u konce. Ve dvou včerejších zápasech jsme byli svědky velice zajímavých zápasů o medaile. Nejdříve od 16:15 vyzvalo Rusko severský tým Finsko. Finové sice dokázali stáhnout náskok Rusů z 4-0 na 4-3, ale Rusové poté dali gól na 5:3 a bylo rozhodnuto. Rusko tak obhájilo třetí místo z minulého roku.

Nejdůležitější zápas letošního MS, finále, začal tradičně od 20:45. Živě jste mohli sledovat zápas na různých sportovních stránkách či televizích.

Již od začátku se dal očekávat parádní hokej, což nám také hráči Švédska a Kanady potvrdili. Hrálo se opravdu o všechno. Hrálo se dlouho bez přerušení. Na první branku jsme si museli počkat až na závěr druhé třetiny, když se ve vlastním oslabení trefil bekhendem Hedman, který vsítil kuriózní gól mezi betony. Kanada dokázala rychle odpovědět na začátku třetí třetiny, když se trefil Ryan O´Rielly v přesilové hře. Oba týmy se snažily rychle rozhodnout zápas, ale vynikající brankáři všechno lapili. Zápas musel jít do prodloužení. I tam bylo k vidění spousta šancí, ale brankáři byli proti.

Po bezbrankovém prodloužení byly na řadě samostatné nájezdy, které měly místo tří sérii pět. V prvním nájezdu se rozjel William Nylander, ale brankáře nepřekonal. Poté se rozjel Nathan MacKinnon, ten ale také neuspěl. Druhou sérii rozjel Niklas Bäckström a ten už nájezd proměnil. Odpovědět mohl Point, ten ale švédského brankáře nepřekonal. Na třetí sérii se rozjel švédský obránce Oliver Ekman Larsson, který také rozvlnil síť. Švédsko vedlo 2:0. Vyrovnat mohl O´Rielly, ten ale Lundqvista nepřekonal. Landeskog mohl rozhodnout finálový zápas, ale kandského brankáře nepřelstil. Henrik Lundqvist se připravoval na možná rozhodujicí nájezd. Proti němu se rozjel Marner. Švédský brankář ho ale překonal a se Švédskem tak vybojoval titul mistrů světa.

Kanada: Švédsko 1:2 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 42. R. O'Reilly (Marner, MacKinnon) - 40. Hedman, rozhodující nájezd Bäckström

Střely na branku: 43:41

Počet diváků: 17 363

Fotogalerie

Švédsko slaví titul mistrů světa 2017 Zdroj: Bildbyrän Švédsko zpívá národní hymnu po finálovém utkání Zdroj: Bildbyrän Švédsko vyhrálo MS v ledním hokeji 2017 Zdroj: Bildbyrän William Nylander a Henrik Lundqvist právě slaví titul mistrů světa Zdroj: Bildbyran