Haščák se zatím na MS střelecky trápí.

Stalo se to během první přestávky středečního duelu Německa se Slovenskem (3:2n). Incident, který málokdo zaznamenal, málem zrušil celé utkání v kolínské Lanxess Aréně. Přinejmenším. Příčinou pozdrženého zápasu bylo odstraňování neznámé kapaliny z ledu, která se na plochu dostala z tribun. (isport.blesk)

Haščák se zatím na MS střelecky trápí. Zdroj: isport.blesk.cz

Kdo jste utkání sledovali, tak víte, že mezi první a druhou třetinou byla nezvykle dlouhá pauza. Rozhodčí to odůvodnili, tím, že organizátorům trvá déle úprava ledu a že museli z ledu odstranit přebytečnou vodu. Ovšem toto bylo pouze krycí vysvětlení.

V hledišti se během zápasu nacházela podzřela dívka, která hodila na led jakýsi míček, jenž obsahoval zatím nespecifickou chemikálii. Tato chemikálie začala velmi nečekaně a nebezpečně reagovat na ledové ploše. Organizátoři měli co dělat, aby se chemikálie zbavili a aby zachránili led. "Mohli jsme kompletně přijít o ledovou plochu" hovořil jeden z techniků kolínské arény.

Vyšetřovatelé podezřelou zadrželi a nyní ji vyslýchají. Podle prvních informací ji čeká poměrně vážný postih. Vyšetřovatelé také potvrdili, že udaná tekutina neohrozila pouze ledovou plochu, ale mohla velmi výrazně ohrozit také zdraví hokejistů Německa a Slovenska. Co to však bylo za tekutinu, zatím zveřejněno nebylo.

A tak první potvrzený útok se odehrál na německém území v Kolíně nad Rýnem, i když organizátoři se této problematiky více obávají v hlavním městě Francie, Paříži.