Švédský útočník William Nylander

Švédský útočník William Nylander, kterému je teprve 21 let, převedl proti Dánsku parádní dvougólový večer. Ten jeho druhý gól stál opravdu za to.

Švédská hokejová reprezentace je po šesti zápasech na skvělém třetím místě (za USA a Ruskem). Včera dokázali porazit Dánsko 4:2. Hvězdou utkání byl bezpochyby mladičký útočník William Nylander, který se na večerní výhře podílel dvěma góly. Nejdříve ve 36. minutě navyšoval stav na 2:0, když dostal přesnou přihrávku od švédského obránce Johna Klingberga. Tam si pohrál s brankářem a usměrnil kotouč přesně do brány. Jeho druhý gól jsme viděli o čtyři minuty později a ten stál opravdu za to. William Nylander si udělal výlet po útočném pásmu, v mezikruží nahrál Bäckströmovi, který mu z první vrátil a Nylander už neměl problém propasírovat kotouč do brány. Dánové sice dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale výhru pečetil Niklas Bäckström, který překonal brankáře střelou z první.