Simona Baumrtová

Baumrtová jde do bojů o medaile. Mickovi na osmistovce unikl postup

V úterním dopoledním programu měl nejblíže postupu Jan Micka, který nakonec na trati 800 volný způsob obsadil 16. pozici. Ve večerním programu se však můžeme těšit na finále znakařské stovky, do kterého nastoupí Simona Baumrtová.

Jan Micka dnes nastoupil v poslední čtvrté rozplavbě na trati 800 metrů volný způsob. Zhruba do poloviny trati se držel na třetí pozici a vypadalo to, že bude atakovat český rekord a postup do finále.  Bohužel v druhé polovině trati Honzovi došly síly a nakonec se propadl na poslední deváté místo. I přesto v rozplavbě, kde kralovali Ital Detto a Číňan Yang, předvedl velmi kvalitní čas 7:56,77 min, což mu nakonec stačilo na 16. pozici. Ranní rozplavby se staly konečnou také pro kraulařku Anna Kolářovou, jenž skončila na dvoustovce devětadvacátá. Tomáš Havránek byl na motýlkářské dvoustovce až ve čtvrté desítce.

Mohli jsme být svědky také jednoho světového rekordu. Postaral se o něj Brit Adam Peaty, který i nadále potvrzuje dominanci v této technice. Svojé staré maximum vylepšil o plných 32 setin a hodnota nového světového prsařského maxima na trati 50 metrů je 26,10 sekundy.

Kam se však bude v dnešních večerních hodinách upírat zrak českých diváků, je finále znakařské stovky žen. Simona Baumrtová potvrzuje na MS excelentní formu. Díky vylepšenému českému rekordu na 59,65 sekundy postoupila do finále šestým nejlepším časem a bude se tak dnes prát o medaile. Pro Českou republiku se jedná o první finálovou účast českých plavců.