Bazén MSJ 2017 Indianapolis

MSJ Indianapolis 2017 - Seemanová má další postup, Šimánová atakovala semifinále!

Další den juniorského MS a další úspěchy pro českou výpravu! Z motýlkářek se tentokrát více dařilo Kláře Šimánové. Ta posunula svůj osobák a k postupu ji scházelo jen pár setin! Český postup ale obstarala jiná závodnice, Barbora Seemanová! Na programu totiž byla 50 volným způsobem, trať ve které Bára vybojovala titul mistryně Evropy juniorů!

Česká výprava slaví další postup a další osobní rekord!

Skvělou formu si do USA přivezly obě motýlkářky. Kristýna Štemberová má za sebou osobák na 100 kraul a semifinále na motýlové 50. Klára Šimánová osobní rekord překonala na sprinterské 50 a vybojovala 19.místo na 200 motýl. Čekalo se tedy, co holky ukážou na 100m distanci!

První nastoupila Klára Šimánová, ta se hned po startu ujala vedení v rozplavbě. V cíli se o vítězství nakonec podělily hned tři závodnice a mezi nimi byla i Klára! Na tabuli svítil skvělý čas 1:01,70, což je zlepšení osobního rekordu o více než 1s. Tento výkon znamená celkové 21.místo, jen 29 setin za postupem! Neohroženě se do závodu pustila také Kristýna Štemberová a obracela s luxusním náskokem. Bohužel ale závěrečné metry hodně bolely a síly  ve finiši scházely. Čas 1:03,06 je pro Kristýnu za očekáváním a zařadil ji na konečné 34.místo.

Pak už přišla na řadu excelentní disciplína Barbory Seemanové, 50 volný způsob. Právě na této distanci Bára na přelomu června a července tohoto roku vybojovala evropský juniorský titul v izraleské Netanji. Pro Báru to byl dnes dopoledne s přehledem zvládnutý závod, vítězství v rozplavbě, čas 25,56 a klidný postup mezi 16 nejlepších juniorek světa z 6.místa!!

Závěrečný start českých juniorů dnes dopoledne obstaral Filip Chrápavý. Nejkratší prsová distance mu ale nesedla jako předchozí delší závody, na které se Filip specializuje. Výkon 30,05 pro něj v této disciplíně znamená 33.pozici!

Klára Šimánová (v popředí) - osobní rekord 100M - MSJ 2017 Zdroj: youtube.com/FINA1908

Bára Seemanová je opět ve finále!

Ve večerním programu měla Česká republika již 4.den v řadě svého zástupce! Tentokrát se na start postavila Barbora Seemanová na kraulové 50. Na trati, ve které se dočkala svého největšího úspěchu kariéry. Zpočátku nejen trenérům, ale i fanouškům trochu zatrnulo, Báře totiž úplně nevyšel výjezd po startu. Zbytek závodu ale proletěla s lehkostí jí vlastní. Čas 25,34 stačil v prvním semifinále na 3.místo. Ve druhém semifinále byly rychlejší jen dvě závodnice. V tu chvíli se Bára a celá česká výprava mohla radovat z dalšího světového finále! To bude na programu zítra a česká vlajka bude zářit za dráhou č.2 (postup z 5.místa)!

Bára Seemanová (dráha 2) - semifinále na 50VZ - MSJ 2017 Zdroj: Petra Škábová Ohlasy českých plavců po závodě

„Dnes ráno jsem se cítila hodně unavená. Takže jsem vůbec nečekala takové zlepšení. S tímto startem jsem asi nejvíce spokojená!“
Klára Šimánová (21. na 100M)

„Padesátka se mi jela na ráno opět super. Zaplavala jsem svůj nejrychlejší ranní čas a postupuji do odpoledniho semifinale, tak uvidíme, co přinese to.“
Barbora Seemanová (6. na 50VZ - postup do semifinále)

„Semifinále bylo opět těsné, holky jsou tu hodně vyrovnané! Bohužel se mi ale v semifinale nepovedl výjezd, a tak jsem na začátku hodně ztratila. Naštěstí se mi to podařilo více méně zachránit ve finiši a postupuji do finále.“
Barbora Seemanová (5. na 50VZ - postup do finále)