Kvitová v noci proti Američance Williams

Dočkáme se českého deblového semifinále na US Open? Kvitovou po vyřazení ve čtvrtfinále soupeřka vychválila

Česká deblová dvojice stále prochází turnajem jako nůž máslem, tentokrát pokořili Slovinsko - Španělský pár, Klepac/Martinez-Sanchez. V jednu hodinu ráno místního času se utkala o postup mezi nejlepší také čtyři Petra Kvitová.

První set tohoto zápasu probíhal bez velkých dramat a dlouhých gemů, akorát v sedmé a osmé hře si dvojice navzájem prorazily podání. V tie-breaku však dominovala česká dvojice a po jasném výsledku 7-2 vyhrála úvodní sadu 7:6.

Také v úvodu druhého setu došlo k úspěšnému brejku na každé straně. Jenže za stavu 2:3 zaznamenaly Češky čtyři gemy za sebou a po setu 6:3 postoupily do semifinále. Zde se mohou utkat s dvojicí Šafářová/Strýcová, pokud tyto dvě zvládnou svůj zítřejší zápas proti Kanaďance Dabrowski a Číňance Xu.

Zhruba v 1:00 SELČ nastoupila Petra Kvitová. Naposledy se s Venus Williams, která ještě může přeskočit v žebříčku Plíškovou, utkala před třemi lety na trávníku All England Clubu. Tehdy ji Petra porazila 5:7, 7:6 a 7:5 ve třetím kole, přičemž její pouť se zastavila až zvednutím Venus Rosewater Dish, což je trofej předávaná ženským vítězkám Wimbledonu již od roku 1886. Navíc česká hráčka z pěti vzájemných zápasů odešla pouze jednou poražena, což ji stavělo do role mírné favoritky. Na kurtu Arthura Ashe nás tedy čekal velmi zajímavý souboj!

A předpoklady se naplnily. Obrovské drama bylo vidět za stavu 1:1 na sety. Kvitová nejprve soupeřce uzmula podání a ujala se vedení 2:1. Hru na to však prohrávala již 0:40, ale i díky esu se dokázala ze složité situace vymanit a vést 3:1. V šesté hře bohužel přišla dvojchyba v nejméně vhodnou dobu a bylo srovnáno 3:3. Do té doby viditelně zvadlá Američanka, která dávala svou beznaděj i najevo, najednou ožila a zápas dostal nový náboj. Malá šance pro Petru přišla v deváté hře, kdy za soupeřčina podání dokázala dostat hru ze 40:0 až do shody, tam se ovšem do výhody dostala pouze Venus, která gem ukončila až napočtvrté. Tie-break bohužel sedmadvacetileté Češce hrubě nevyšel a po setech 3:6, 6:3 a 6:7 svou pouť v turnaji končí.

Venus se po zápase vyjádřila velmi pozitivně směrem k Petře: „Všechno, čím si Petra prošla, je neskutečné. Bylo krásné ji vidět zase zářit,“ pochválila českou tenistku.