Rosol v kvalifikaci US Open

Druhý kvalifikační den. V akci Rosol a Martincová!

Druhý den prvního kvalifikačního kola byl na české hráče poněkud skoupý, představili se pouze dva. Lukáš Rosol a Tereza Martincová.

Lukáš Rosol se utkal se Srbem Krajinovičem. První set český hráč paradoxně vyhrál, přestože dvakrát uhájil svůj servis až ve výhodě. Jenže za stavu 6:5 s přehledem sebral soupeři podání a vyhrál 7:5. Ve druhém setu vedl již 3:0, jenže pak dvakrát za sebou ztratil podání a prohrál 4:6. Ve třetím setu byly k vidění čtyři breaky, bohužel tři si připsal Srb a Lukáše v něm zdolal jasně, 2:6.

Zatímco Rosol se s turnajem loučí, Tereza Martincová v něm, po neskutečné bitvě s Řekyní Grammatikopoulou, pokračuje. Zatímco v běžných zápasech vidíme breaknuté podání 4x až 5x za celý zápas, zde jsme ho mohli vidět každý set. V prvním setu jich ztratila více česká hráčka, a proto jej prohrála 4:6. Druhý set došel až do tie-breaku, který naštěstí Tereza zvládla 7:3 a celý set vyhrála 7:6. Ten třetí skončil 6:4 pro Martincovou, hlavně závěr se jí vyvedl, kdy si připsala pět gemů za sebou! Ve druhém kole se utká s Běloruskou Lapkovou.

Autor: Lukáš Michálek