Los US Open 2017

Los US Open je tady! Kariérní úspěch zaznamenal Šafránek!

Zatímco na kurtech probíhaly finální zápasy kvalifikace, byl rozlosován hlavní turnaj US Open. S kým se v prvním kole utkají naše hvězdy a kdo si účast v hlavní části turnaje nakonec vybojoval?

Roli favoritky potvrdila Tereza Martincová. Kvalifikační patnáctka porazila o rok mladší Italku Brescia 7:5 a 6:4 a při své premiéře se dokázala kvalifikovat do hlavního turnaje US Open!

Těžký úkol zvládl také Václav Šafránek, který porazil o 109 míst lépe postaveného Ukrajince Stakhovskyho po setech 3:6, 7:5, kde mu sebral český tenista podání těsně před tie-breakem, a 6:1, a tak, stejně jako Tereza, i on si při své premiéře připíše také start v hlavním turnaji.

Bohužel, Jan Šátral své utkání nezvládl. První set sice vyhrál v tie-breaku, ale další dva prohrál hladce 1:6 a 3:6  a do hlavní části se tedy podívá jeho soupeř, teprve osmnáctiletý Kanaďan, Denis Shapovalov.

Dnes se konal také los prvního kola. Účastnilo se ho 8 českých tenistek, z mužů pouze Berdych a Veselý. Připočtěme k nim ještě oba postupující kvalifikanty a máme celkem dvanáct zástupců Česka na grandslamu US Open. Koho jim tedy los přidělil?

Jednička Plíšková, která zde loni skončila až ve finále, narazila na Polku Linette. Zato Petra Kvitová se potká s bývalou jedničkou, které patří nyní až 68. pozice, Jelenou Jankovičovou. Poslední nasazená Češka, Barbora Strýcová, se utká s Japonkou Doi, která je skoro na chvostu první stovky žebříčku. Jedničku deblu Šafářovou čeká zajímavý zápas s Estonkou Kontaveit, pětadvacátou nasazenou. Těžké losy dostaly Vondroušová Siniaková. První jmenovanou čeká osmička Kuznetsova, druhou dokonce turnajová čtyřka, Ukrajinka Elina Svitolina. Kristýnu Plíškovou čeká hráčka až čtvrté stovky Eguchi, zatímco Denisa Allertová narazí na kvalifikantku. Zajímavý souboj nabídně mač mezi Rumunkou Halep (světová dvojka) a Marií Šarapovovou, pro kterou je to od dopingového skandálu první grandslam, na který se dostala díky udělení divoké karty. Němka Kerber začne svou obhajovací pouť proti Japonce Osaka.

Turnajová patnáctka, Tomáš Berdych, začne turnaj s Američanem Harrisonem, se kterým letos hrál již na Australian Open a Wimlbledonu, v obou dvou případech ho porazil a na tuto sérii bude chtít navázat. Pokud Tomáš postoupí do čtvrtého kola, může se stát, že tam se mu do cesty postaví jednička Nadal. Ten v prvním kole změří síly se Srbem Lajovičem. Jiří Veselý svede zajímavý souboj s Chorvatem Čoričem, který je v žebříčku jen o 7 míst za čtyřiadvacetiletým Čechem. Vítěz Australian Open a Wimbledonu, Švýcar Federer, bude hrát s Američanem Tiafoem a dvojka Murray s domácím Sandgrenem.