Gabriela Koukalová dostává "hobla"

Gabriela Koukalová se stává královnou českého biatlonu

Ač sezóna skončila před více než měsícem, až nyní byl vyhlášen nejlepší biatlonista uplynulé sezóny. A dle očekávání se tohoto ocenění dočkala mistryně světa a celkově trojnásobná medailistka z letošního MS v Hochfilzenu, Gabriela Koukalová.

V hlasování členů Českého svazu biatlonu Koukalová získala 175 bodů a suverénně porazila Ondřeje Moravce (100). Na pomyslných stupních vítězů skončila třetí Eva Puskarčíková (91), která je zároveň "skokankou" roku.

"Život se skládá z drobných střípků, větších či menších radostí, které člověka motivují a vytvářejí celek. A to je i případ Biatlonisty roku, který do mozaiky zapadá. Mám velkou radost, užívám si to," uvedla sedmadvacetiletá Koukalová.

V uplynulé sezóně získala Gabriela Koukalová celkem 15 umístění na stupních vítězů v rámci světového poháru. I díky tomuto získala dva malé křišťálové glóby, a sice za sprint a závod s hromadným startem. V celkovém hodnocení skončila na vynikající stříbrné příčce za letos nedostižnou Laurou Dahlmeier z Německa.

Excelovala také na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Poprvé v kariéře se totiž stala mistryní světa v individuálním startu. K tomu přidala posléze bronz a stříbro a zkompletovala tak sbírku medailí ze světového šampionátu.

Manželka badmintonisty Petra Koukala však nyní nijak neotálí a připravuje se na novou sezónu. "Zimní Olympiáda v Pyeongchangu by mohla být vrcholem mé kariéry" přiznává dvojnásobná medailistka z olympijských her v Sochi.

Talentem roku se letos nemohl stát nikdo jiný, než Markéta Davidová, která věkem ještě juniorka dokázala dosáhnout na bodované umístění v rámci světového poháru. Do síně slávy byl uveden Antonín Žák, bývalý juniorský mistr světa a účastník ZOH v roce 1976 v rakouském Innsbrucku.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2016/17 (hlasování členů Českého svazu biatlonu):

Biatlonista roku: 1. Koukalová 175 b., 2. Moravec 100, 3. Puskarčíková 91, 4. Krčmář 81, 5. Šlesingr 49.

Trenér roku: Zdeněk Vítek (kouč žen).

Talent roku: Markéta Davidová.

Skokan roku: Eva Puskarčíková.

Síň slávy: Antonín Žák (z roku 1974 první český juniorský mistr světa)