Francouzský sdruženář Jason Lamy Chappuis

Olympijský šampión v severské kombinaci hlásí návrat na můstky!

Poslední týdny doprovázejí mnohá ukončení kariéry, ovšem jsou i tací, kteří se rozhodli mezi profesionální sportovce vrátit. A mezi takovými je i olympijský šampión v severské kombinaci, Jason Lamy Chappuis z Francie.

Zcela jistě největším návratem se stává comeback Francouze Jasona Lamy Chappuise, který v nejlepší formě dokázal vyhrávat závody Světového poháru a byl velkým soupeřem pro všechny Němce, kteří v nedávno skončené sezoně naprosto ovládali téměř všechny závody. Velkou motivací je samozřejmě účast na OH v Jižní Koreji.

Comeback v minulé sezoně zaznamenal i Hannu Manninen, který se předvedl i na domácím MS v Lahti kde v individuálním závodu obsadil 24. místo a s týmem Finska vybojoval páté místo. Manninen potrvrdil, že bude pokračovat i v Olympijské sezoně.

Naopak zatím jistě se z kariérou sdruženáře rozloučili dva norové. Haavard Klemetsen - vítěz několika skokanských částí. Po celou dobu kariéry byl vždy výrazně lepším skokanem než běžcem. V běžecké části ovšem velmi dobře zvládal závěrečné okruhy, když už to vypadalo, že mu skupina uteče, tak v závěru našel síly na drtivý finiš a dost soupeřů dokázal přesprintovat. V posledních sezonách patřil mezi nejstarší sdruženáře. Karieru ukončil v osmatřiceti letech. Byl na startu 220 závodů Světového poháru. Má i cenné kovy z OH a MS  z týmových závodů.

Druhým norem, který ukončil karieru je Thomas Kjelbotn. Tento 30-ti letý sdruženář nedosahoval tak skvělých výsledků jako Klemetsen. Často se pohyboval na hraně Světového Poháru a Kontinentálního poháru. Startoval ve 45 závodech Světového Poháru a zaznamenal 4 výsledky do TOP10

Napsal: Lukáš Jeřala