Tomáš Portyk

Skvělý Portyk. V závodě Letní Grand Prix útočil na pódium. Nakonec skončil těsně čtvrtý. Dvořák bere osmou příčku

V prvním ze dvou závodu v německém Oberstodorfu slavily domácí hvězdy. Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák se dokázali opět probít mezi nejlepší. Mladší z dvojice Portyk dokonce útočil na pódium. Čtvrtým místem si vytvořil nové osobní maximum. Finišmen vítězného závodu dvojic Dvořák skončil osmý.

Třetím individuálním závodem pokračovala Letní Grand Prix sdruženářů, tentokrát v osvědčeném Oberstdorfu. První závod, který se konal na velkém můstku, sedí více letcům. Už PCR, tedy skokanské kolo, které se skáče, kdyby v případě špatného počasí či jiných problémů na můstku se aplikovalo jako skok závodní, české dvojici Tomáš Portyk, Miroslav Dvořák vyšlo. V soutěžním skoku to bylo velmi podobné.  Tomáš Portyk obsadil 7. místo ze ztrátou 18 vteřin na vedoucího Erica Frenzela. Miroslav Dvořák podtrhl výborný rozjezd závodu na 13. místě se ztrátou necelé minuty na vedoucího Němce. Lukáš Daněk skočil taktéž dobře  a jeho vychozí pozice pro běžeckou část byla velmi slušná - 24. místo. Jan Vytrval, jenž už v Tschagguns vystřídal Ondřeje Pažouta byl po skoku na 43. místě.

V běžecké části se Tomáš Portyk rychle dotáhl na soupeře před sebou a jen Eric Frenzel měl mírný náskok. Miroslav Dvořák se vydal do čela stíhací skupiny od 8. místa. V průběhu závodu se vedoucí skupina dělila a k české radosti byl stále Tomáš Portyk ve hře o stupně vítězů. Dvojice Eric Frenzel a debutant letošní Letní Grand Prix Johannes Rydzek si vytvořili náskok zhruba půl minuty na trojici Mario Seidl, Tomáš Portyk a Akito Watabe. Ve skupině Miroslava Dvořáka se zhruba od 4. kola začalo taktizovat a čekat na závěrečný finiš, i když se k nim blížila rychle běžící Finská dvojice Herola s Hirvonenem.  Celý závod naprosto vládl Eric Frenzel, který rázně nastoupil Johannesi Rydzekovi, který jen tak tak, dobrusil do cíle před třetím Mario Seidlem. Čtvrtý k české radosti doběhl Tomáš Portyk a vylepšil si tak své letní osobní maximum, kterým bylo páté místo.  Miroslav Dvořák ve finiši druhé skupiny nestačil pouze na Fabiana Riessleho a obsadil 8. místo. Lukáš Daněk se v běžecké části propadl o deset míst na 34. pozici a jen pár vteřin za ním doběhl na 35. místě Jan Vytrval, který v běhu předvedl velmi slušný běh a posun o osm pozic. Zajímavé je i celkové pořadí Letní Grand Prix po třech individuálních závodech.

Další závod je na programu hned v sobotu.