Česká tenistka Kristýna Plíšková

3 ČEŠKY se probojovaly do hlavní soutěže turnaje WTA! Dařilo se i dalším našim

WTA - DVOUHRY: Lucemburk (Lucembursko) - kvalifikace, tvrdý povrch (hala)

V hlavním městě Lucemburska se do hlavní soutěže probila hned dvojice českých tenistek. Kristýna Plíšková, která se tento týden posunula opět na své životní maximum (62. místo), byla v Lucemburku nasazena v kvalifikaci jako číslo 1. V úvodních dvou kolech kvalifikace neměla se soupeřkami tolik práce a hladce postoupila. Až ve finále měla co dělat s Britkou Moore, kterou porazila až těsně po třísetové bitvě. V prvním kole bude čekat Kristýnu Francouzka Dodin, která hraje v Lucemburku na divokou kartu.

K naší radosti si hlavní soutěž zahraje také Tereza Smitková. Ta v poslední části kvalifikace porazila Američanku Whoriskey ve dvou setech a na úvod turnaje, kterého se zúčastní celkem 4 Češky, se utká s Rumunkou Cirstea.

Budeme moci vidět na turnaji ještě další 2 Češky. Petra Kvitová je turnajovou jedničkou. Denisa Allertová byla i přes její nepříznivé postavení v žebříčku nasazena do hlavní soutěže.

VÝSLEDKY KVALIFIKACE

Kristýna Plíšková (CZE-62) - Tara Moore (GBR-174) 7:5, 3:6, 6:3

Tereza Smitková (CZE-194) - Caitlin Whoriskey (USA-351) 7:5, 6:2

LOS ÚVODNÍHO KOLA

Petra Kvitová (CZE-1) - Su-Wei-Hsieh (TPE)

Kristýna Plíšková (CZE) - Oceane Dodin (FRA)

Denisa Allertová (CZE) - Eugenie Bouchard (CAN)

Tereza Smitková (CZE) - Sorana-Mihaela Cirstea (ROU)

WTA - DVOUHRY: Moskva (Rusko) - kvalifikace, tvrdý povrch (hala)

Na prestižní turnaj do Moskvy se přijela poprat teprvé 20 letá Kateřina Siniaková, která zažívá bez pochyb nejlepší sezónu v kariéře. A stále potvrzuje, že se jí v kvalifikacích daří a i v Moskvě byla úspěšná a probila se do hlavní soutěže. V závěrečném kole si hladce poradila s Bulharkou Tomovou 2:0 na sety.

Bohužel jak se potvrdilo již z dřívějších turnajů, že Katka nemáš příliš štěstí na los. V Moskvě jí byla na úvod přiřazena domácí Anastasia Pavlyuchenka, 23. hráčka žebříčku WTA a turnajová sedmička.

Kromě Siniakové se však v Moskvě můžeme těšit i na bronzové medailistky z Ria Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou a v deblu hraje duo H+H

VÝSLEDEK KVALIFIKACE

Kateřina Siniaková (CZE) - Viktoriya Tomova (BUL) 6:4, 6:2

Kateřina Siniaková (CZE) - Anastasia Pavlyuchenka (RUS-7)

Barbora Strýcová (CZE-6) - Ana Konjuh (CRO)

Lucie Šafářová (CZE) - Darya Gavrilova (AUS)

ATP - DVOUHRY: Moskva (Rusko), tvrdý povrch (hala)

Na úvod turnaje v Moskvě zazářil Lukáš Rosol. Davis Cupový reprezentant, který v posledních týdnech zažívá pokles formy, dnes porazil v úvodním kole Rakušama Geralda Melzera poměrně hladce 2:0 na sety i přesto, že Rakušan je nyní o více než 20 pozic před Lukášem. V osmifinále narazí bývalý manžel české atletky Denisy Rosolové na vítěze klání Robert/Granollers-Pujol.

VÝSLEDEK

1/16 finále: Lukáš Rosol (CZE) - Gerald Melzer (AUT) 7:5, 6:2

WTA - ČTYŘHRY: Moskva (Rusko), tvrdý povrch (hala) - Osmifinále

Roli favoritek v Moskvě potvrzují Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. I když na postup do čtvrtfinále se musely docela nadřít. Svým soupeřkám - polsko-ruskému páru Rosolska/Ivakhnenko sice nadělily v prvním setu kanára, druhý však prohrály 4:6 a šlo se do super tie-breaku. Tam však ve většině zápasů ukazuje duo H+H pevnější nervy a jinak tomu nebylo ani dnes. Rosolskou a Ivaknenku porazily ve třetím setu 10:6 a zajistily si postup mezi 8 nejlepších párů.

VÝSLEDEK

1/16 finále: Hlaváčková/Hradecká (CZE-2) - Rosolska/Ivakhnenko (POL/RUS) 6:0, 4:6, 10:6