Český překážkář Vít Müller v závodě na ME

5. den LSU: Pokračují bitvy atletů, tenistů, stolních tenistů, o neporazitelnost bojují volejbalisté

Pokračovaly soutěže atletů, plavců, tenistů, stolních tenistů i volejbalistů. Viděli jsme také tři české vzpěrače.

AKTUALIZUJEME V PRŮBĚHU CELÉHO DNE

(Poslední aktualizace 19:05 SELČ)

Do bojů o finále dnes zasáhl překážkář Müller

Velký výsledek by rád na Univerziádě udělal teprve 21letý Vít Müller. Účastník mistrovství Evropy skončil ve svém rozběhu na třetí, přímo postupové, pozici v čase 50,95 sekundy, což jej celkově zařadilo na 13. pozici. Čas napovídá o tom, že Vítek se může ještě vylepšit, nýbrž si letos vylepšil osobní rekord již pod 50 sekund. Bohužel Müllera nenapodobil Martin Juránek. Ten drží letošní maximum jen těsně nad 50 sekundami, ovšem tento výkon v rozběhu ani zdaleka nenapodobil. Čas 52,28 sekundy jej nakonec odsoudil na pětadvacátou, první nepostupovou, pozici.

Lukáš bojuje v desetiboji. Chce si vylepšit osobní maximum

Marek Lukáš by si na Univerziádě letos rád vylepšil osobní maximum, čímž by mohl teoreticky zaútočit i na zisk cenného kovu. Úvod soutěže mu však nevyšel úplně dle představ. Stovku běžel v protivětru za 11,37 sekundy a v dálce letěl nejdál na 653cm. A tak se mu rychlostní disciplíny příliš nevyvedly. Po dvou disciplínách držel Marek 15. pozici z celkových 17 účastníků s průběžným bodovým ziskem 1.484 bodů.

V kouli se však zaskvěl a poslal své náčiní nejdál za všech! Hodnota 14,45 metru mu vynesla v součtu obou skupin vítězství a zisk 756 bodů. Díky tomuto malému triumfu se posunul na 11. pozici se součtem 2.240 bodů.

Ve výšce přeskočil v odpoledním programu Mára 180cm. Čtvrtku následně proběhl za 50,64 sekundy a po prvním dnu se drží na 12. pozici se součtem 3.652 bodů.

Barboře Procházkové dnes jen velmi těsně uniklo finále na 100 metrů. V semifinále běžela čas 11,73 sekundy a skončila na 10. pozici.

Obojživelnice Králová do finále

Česká sportovkyně Tereza Králová, která bude v Taipei soutěžit také ve vzpírání, dnes bez nejmenších problémů prošla do finále hodu kladivem. Po úvodním přešlapu poslala v druhém pokusu své náčiní do vzdálenosti 65,25 metru a s přehledem splnila kvalifikační limit pro finále.

Mezi plavci se dařilo Janu Šeflovi

Honza Šefl předvedl v rozplavbě na 100m Motýlek kvalitní čas 53,14 sekundy a postupuje do semifinále z 10. pozice. Odpoledne se pokusí porvat o postup do finále. Na stejné trati dohmátl Tomáš Havránek v čase 55,17 sekundy, což stačilo na konečnou 40. pozici.

Na trati 200m VZ zůstaly české ženy bez postupu. Martina Elhenická časem 2:07,21 min obsadila 35. pozici. Tereza Zavadová do bloků vůbec nenastoupila z důvodu přípravy na delší trať.

Po odhlášce Martiny Elhenické ze závodu na 800m VZ se zúčastnila v českých barvách právě mladší ze sester Zavadových, Tereza. Ta zaplavala čas 8:58,42 min, což stačilo na konečné 18. místo.

Bez postupu nakonec zůstaly také znakařky. Na sprinterské 50 metrové trati dopadla z české dvojice lépe Barbora Zavadová, jenž doplavala v čase 29,92 sekundy na 23. místě. Věra Kopřivová skončila jen o 2 pozice za ní časem 30,28 sekundy.

Judisté se v týmové soutěži neprosadili

Mužský tým judistů vyfasoval na úvod pavouka Alžířany. Ač to měl být vyrovnaný souboj, nakonec Češi odešli jednoznačně poraženi. Svá utkání na úvod prohráli Jan Zavadil i Václav Černý. A když následně nenastoupil kvůli zranění Jiří Petr, bylo rozhodnuto. Také nejlepší český judista Ivan Petr prohrál svůj zápas a za stavu 0:4 byl přiřčen Česku alespoň 1 bod, aniž by se odehrálo nějaké utkání. Čeští judisté tak končí na univerziádě bez medaile, zato se skvělým úspěchem v podobě 5. místa Ivana Petra.

V tenise končí česká naděje na úspěch. Deblisté jsou dál

Nečekaný konec dnes potkal českou tenistku Miriam Kolodziejovou. Ta dnes v rámci čtvrtého kola nastoupila proti Thajce Cheapchandej, které nadělila v úvodní sadě kanára a vše vypadalo, že právě česká vysokoškolačka směřuje za postupem. Opak byl pravdou. Miriam začala kazit a její soupěřka se zlepšila. Výsledkem byl jednoznačný druhý set v poměru 6:2 pro Thajku. Rozhodující sada již byla vyrovnaná, ale Kolodziejová přišla o servis v nejméně vhodný okamžik. Za stavu 5:4 pro soupeřku podávala. Bohužel neudržela nervy na uzdě a s turnajem se rozloučila. Pokračuje však ještě v deblu a také v mixu.

Kellovský s Vocelem postoupili do třetího kola čtyřhry. V druhém kole narazili na indický pár Byreddy/Kumar, který jasně porazili dvakrát 6:2 a pokračují turnajem i nadále.

Až příliš lehký úkol měl smíšený pár ve složení Miriam Kolodziejová/Dominik Kellovský. Ve druhém kole totiž doslova převálcoval pár se Srí Lanky Abeyanayake/Rajendra 2:0 na sety, když v obou setech nadělili svým soupeřům kanára.

Ve stolním tenise jsou na programu čtyřhry

Jako první odehráli své utkání Ondřej Bajger s Tamarou Tomanovou v rámci smíšených párů proti dvojici z Hong Kongu. Zápas se pro Česko vyvíjel slibně, ale nakonec jej soupeři z líhně stolního tenisu zvládli a porazili český pár velmi těsně 3:2 na sety.

Naopak Stanislav Kučera s Karin Adámkovou prošli bez nejmenších potíží do druhého kola přes lotyšskou dvojici Eihmans/Belanovica, kterou porazili hladce 11:5, 11:3 a 11:5.

V ženském deblu mají naše holky dnes 100% úspěšnost. Do druhého kola nejdříve postoupila dvojice Mikulcová/Tomanová, která porazila soupeřky z Chile Duran/Morales poměrem 11:9, 11:8 a 11:7. Za nedlouho po nich slavili postup také Adámková s Kučerovou, jenž přešli hladce přes mongolskou dvojici Enghbat/Ganzorig poměrem 11:3, 11:6 a 11:2. Za nedlouho odehráli druhé kolo, kde bohužel skončili. Nad jejich síly byla rumunská dvojice Munteanu/Ciobanu, jenž porazila český pár poměrem 11:2, 11:6 a 11:5.

V mužském deblu se v prvním kole zaskvěli Stanislav Kučera a Michal Beneš. První set sice prohráli, ale následné tři již byli jejich kořistí a porazili tak německý pár Qiu/Sprecklesen po setech 10:12, 11:2, 11:5, 13:11. Cennější vítězství to je proto, že přešli i přes naturalizovaného čínského hráče, kterými se to dnes ve světě stolního tenisu opravdu hemží.

Do druhého kola prošli bez nejmenších problémů také David Reitšpies a Ondřej Bajger, kteří si poradili velmi hladce s párem z Filipín po setech 11:9, 11:4 a 11:6.

Basketbalisté smolně prohráli

Český basketbalový tým dnes nastoupil proti papírově téměř stejnému soupeři z Estonska. Ač Češí začli pěkně zostra, Estonci se drželi a nakonec v poslední čtvrtině si právě soupeř české reprezentace připsal rozhodující koš a zvítězil 80:78.

Volejbalisté podlehli silnému Rusku

Čeští volejbalisté zatím předvádí na univerzitním turnaji výborné výkony. Dokonce až do dneška byli neporaženi. Ovšem silné Rusko dnes naše studenty porazila. Čeští vysokoškoláci se rvali a s Rusy drželi krok. Nakonec jim podlehli 22:25, 23:25 a 17:25.

Čeští vzpěrači neuspěli

Mezi ženami dnes v kategorii do 75kg nastoupila Eliška Pudivítrová, která nakonec obsadila 10. pozici výkonem 174 kg. V mužské kategorii dokonce nastoupila dvojice českých reprezentantů. Jiří Gasior skončil nakonec na 9. pozici výkonem 339kg. Patrik Krywult bohužel soutěž nedokončil kvůli zranění při prvním pokusu v nadhozu.