Jihostroj

Budějovický Jihostroj si zajistil místo v semifinále ve volejbale

Jihostroj

Tým Jihostroje z Českých Buděovic si vybojoval poslední místo v semifinále. V dalším kole se utká Karlovými Vary.

Budějovický Jihostroj vyhrál bitvu o poslední místo ve volejbalovém semifinále

České Budějovice vyhrály souboj o poslední místo ve volejbalovém semifinále. Divákům tak dopřály napínavou sérii. V domácí hale pokořily Příbram (3:1). V dalším zápase se utká Kladno (vítěz dlouhodobé části) proti Liberci (obhájci titulu), Budějovice se střetnou v souboji s Karlovarskem. Série se budou hrát na čtyři vítězství a začnou již tuto středu (29.3.) v Karlových Varech a Kladně.

Jihostroj Zdroj: Prachatický deník

Slavomír Kubeš, ČTK

Tým Jihostroje z Českých Budějovic vedl v sérii s Příbramí 3:1 na zápasy. Rozhodnout ale musel až sedmý duel. Domácí si vybojovali první i druhý set, 25:18. Celkově byli lepší, jak v útoku, tak i obraně. Nicméně i Příbram byla chvíli úspěšná, a tak se domácí rozhodli nic nevzdat. Jihostroj zvítězil 29:27.

"Konec byl nervózní, ale podle mě rozhodly první dva sety. Zatlačili jsme Příbram a nakonec udělali méně chyb. Čtvrtý set byl spíš o tom, kdo dá servis. Jsme rádi, že jsme postoupili. Můžeme předvést divákům další kvalitní sport, ale už bez nervů," oddechl si českobudějovický kouč René Dvořák.

"Budějovice si za nástup do dnešního zápasu postup zasloužily. "Nechci se vymlouvat na rozhodčí, ale v koncovce byly dva míče v náš neprospěch. Sezonu budeme v Příbrami hodnotit pozitivně, i když se nám nepodařilo postoupit do semifinále," uvedl trenér Martin Kop. Ten je stejně jako Dvořák na lavičce svého týmu prvním rokem.

Autor: Tereza Rýparová