Florbal - Ilustrační foto

Čeští florbalisté mají za sebou další kolo Euro Florbal Tour.

Tento víkend proběhl Euro Florbal Tour. Česko nejprve prohrálo první dva zápasy. Dnes ráno náš tým nastoupil proti Švýcarům. Česká Republika bohužel nestačila ani Švýcarsko. Češi ani ve třetím zápase turnaje EFT ve Växjö nebodovali.

První třetina nebyla zas tak špatná. Česko sice prohrávalo 1:0, ale ve 12. minutě se prosadil Daniel Šebek a srovnal na 1:1. Toto vyrovnání nám bohužel moc dlouho nevydrželo a dvě minuty poté se znovu radoval soupeř. Po první třetině Češi prohrávali 1:2. V druhé třetině to bylo ještě horší. Švýcarsko se pořádně rozjelo a ve 33. minutě vedlo už 5:1. Ani gól Toma Ondruška nezměnil nic na tom, že to s českým týmem vypadalo hodně špatně. Po druhé třetině Švýcarsko vedlo 5:2.

Doufalo se v zázrak, ale třetí třetina začala hrozně. Švýcarsko se prosadilo hned dvakrát a Česká republika rázem prohrávala o 5 gólů, tentokrát 7:2. Všichni se obávali, že tento zápas skončí pořádným debaklem. To ale nikdo nepočital se snahou naších hráčů. Českému týmu se podařilo prosadil hned 3 krát a to během 3 minut. Snížili tak na 7:5. Český výběr se později dokonce dostal do několika velkých šancí, ze kterých mohl zápas srovnat či otočit. Následně se ale nic velkého nestalo. Dvě minuty před koncem se zdálo, že se český tým bude snažit vytvořit velký tlak aby se podařilo dva krát za sebou skórovat. Brankář Muck opustil branku a český tým zkusil v POWER PLAY. To bohužel vůbec nevyšlo. Švýcarsko toho využilo hned dvakrát a mohlo slavit jasnou výhru 9:5.