Český házenkář Filip Jícha

Čeští házenkáři porazili v kvalifikaci ME velmi neoblíbenou Makedonii o 7 branek

Druhý zápas na kvalifikaci ME v házené se nám povedl. Česká Republika porazila Makedonii úplně bez problémů. V Plzni byla neuvěřitelná atmosféra, plná hala mohla slavit výhru 35:28. Už po prvním poločase vedla česká skvadra 18:12. Neuvěřitelně dobrý výkon podal navíc náš brankář Martin Galia.

Paráda začala už v desáté minutě. Česko vedlo už 10:3 a začalo si užívat dnešní utkání. Makedonie se sice snažila vrátit se do hry, ale samotná snaha prostě nestačila. Přesto se hostům podařilo hrát dvakrát velice dobré pasáže. V obou připadech hosté snížili na rozdíl 4 branek. Blíž k vyrovnání se Makedonie od 4. minuty ale nedostala.

Házená: Výsledek - Česko - Makedonie po 1. poločase Zdroj: Screenshot ČT Sport

Menší krize českého týmu začala v prvních minutách druhého poločasu. Domácím se přestalo dařit, netrefili branku a výborně zachytal i brankář soupeře. Na druhé straně se bohužel začalo dařit hostům z Makedonie, které se trefili z každého útoku. Diváci v Plzni se začali obávat, že by se hostům možná povedl nečekaný zvrat. Makedonie totiž už v posledních zápasech v kvalifikaci na ME ukázala, že umí dotahovat velký rozdíl ve skóre. Hráči českého týmu ale nepanikařili a pokračovali v dobrém výkonu a snažili se navázat na první poločas. Zhruba 18 minut před koncem začala neuvěřitelná pasáž našeho brankáře Martina Galii. Makedonie měla dobré šance ale Galia skoro všechno chytil a postaral se o bouřlivou atmosféru.

Makedonie nakonec uznala, že už nemá cenu snažit se o nějaký zázrak. Zápas se už 5 minut před koncem začal v klidu dohrávat, český tým si užíval krásný potlesk v hale a pár posledních gólů.

Česko - Makedonie 35:28 (18:12)

Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva - Hrstka 10, Bečvář 6, Jurka 4, Sobol, Horák, Kotrč 1, Stehlík, Babák 2, Linhart 3, Petrovský 7, Zdráhala, Užek 2, Landa, Říha.Rozhodčí: Lopez, Ramirez (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/5. Vyloučení:4:4.

Autor: Jan Linha