Čeští veslaři Jakub Podrazil a Lukáš Helešic

Čeští veslaři se vrátili z akademického MS s velkými úspěchy, získali 4 zlata!

České veslařské posádky zažily letos v Poznani veleúspěšné akademické mistrovství světa. Odvezli si totiž celkem 5 medailí a hned 4 z toho měly hodnotu zlata. K tomu přibyla ještě jedna bronzová.

Mezi prvními bychom rádi zmínili velmi netradiční smíšenou disciplínu. Párová čtyřka ve složení Matyáš Klang, Adam Štěrbák, Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová si suverénně dojely pro zlaté medaile.

Další zlato přidala posádka, která je příslibem českého veslování do budoucna. Nikomu nedala šanci dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic a Jakub Podrazil, kterým na OH v Riu jen těsně uniklo finále A. Finále B pak ovládli a skončili celkově sedmí. Zde na MS ovládli finále A.

Další velkou letošní medaili přidal Michal Plocek na skifu. Po zisku bronzové medaile na MS do 23 let, na akademickém MS stejně jako předchozí 2 lodě nedal nikomu šanci. Čtvrté zlato přidal dvojskif Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou, pro které to bylo již druhé zlato na MS. Zbylá část smíšené posádky Klang se Štěrbákem jeli též dvojskif a také získali na MS druhou medaili, ta byla tentokrát hodnoty bronzové.

K tomu nutno podotknout, že Česká republika získala ještě dvě čtvrtá místo díky skifařce Lucii Žábové a dvojce bez kormidelnice Kateřině Kopecké s Martinou Stillerovou.

Na závěr bychom rádi shodnotili krátce veslařskou sezónu. Česká republika letos přivezla několik medailí z MS v Rotterdamu, kde se dařilo posádkám jak v kategorii do 23 let, tak i juniorům. K tomu přibyly i další medaile z akademického MS a nesmíme opomenout také několik finálových účastí, které nakonec v medaile přeměněny nebyly. Z toho vyplývá, že v ČR rostou velmi nadějné posádky a směrem k olympijským hrám v Tokiu v roce 2020 bychom se mohli těšit, že na pódiových umístěních v kategorii seniorů bychom mohli vídat i vícečlenné posádky.