Hráči FC Viktoria Plzeň pózují v dresech

Liga mistrů: Plzeň za pomoci štěstí postupuje dál!

Velká bída, výkon, ze kterého bolely 85 minut oči všechny příznivce Viktorie Plzeň či českého fotbalu obecně. Poté však z první skutečné šance loňského mistra naší ligy skóroval střídající Krmenčík hlavou po centru střídajícího Kopice. Tento gól zajistil Viktoriánům účast v posledním předkole ligy mistrů a také 146 milionů Korun.

Plzeň vstoupila do utkání aktivně, ale své náznaky šancí ve finální fázi nepropracovala ani ke střele. Naopak Muarem se ocitl po nákopu Medvedeva sám před brankářem Kozáčikem, kterému nedal nejmenší šanci a otevřel skóre zápasu na 1-0 pro domácí.

Výkon Viktorky byl v dalších minutách zcela bezzubý. Dlouhé nakopávané balóny do území nikoho, nepřesné přihrávky, nezvládnutá zpracování a ve druhé půli také několik až záhadně šťastně ubráněných tutovek soupeře.

Tento vývoj přiměl kouče Pivarníka po necelé hodině hry k tomu, aby na hřiště poslal nejprve Kopice a o pár minut později také Krmenčíka. A jak se ukázalo v samotném závěru utkání, jednalo se o doslova božské střídání. Kopic totiž parádním centrem z levé strany našel ve vápně právě ideálně postaveného Krmenčíka, který chladnokrevně zakončil a zajistil svému celku postup do další fáze Champions league.

Karabach - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 28. Muarem - 85. Krmenčík