házenkářka Jana Knedlíková

Nádhera! Jana Knedlíková jako první Češka vyhrála Ligu mistryň

Házenkářka Jana Knedlíková jako první Češka v historii vyhrála Ligu mistryň. Toto se zatím žádné Češce nepodařilo.

Česká křídelnice a velká opora národního týmu Jana Knedlíková se svým týmem Györi Audi ETO KC zvítězila ve finále Final Four. V prodloužení porazily družstvo HC Vardar.

Nedříve v rámci Final Four porazily v sobotním semifinále Budučnost Podgorica 26:20. V tomto zápase Knedlíková gólově nepřispěla. Zápas s HC Vardar byl však pořádně napínavý.

Tým Knedlíkové vedl po prvním poločase 15:12, jenže po uplynutí základní hrací doby svítil na tabuli nerozhodný stav 26:26. V prodloužení pak tým Knedlíkové přidal dalších pět gólů a hráčky se mohly radovat z vítězství 31:30 a zisku nejcennější ligové trofeje. Česká hráčka přispěla ve finále dvěma góly.

Györi Audi ETO KC získal titul před domácími fanoušky a slaví jej potřetí v historii. Knedlíková byla blízko zisku titulu pro vítězky Ligy mistryň už loni. Její tým došel až do finále, kde ale nakonec prohrál po sedmimetrových hodech.

Autor: Hana Řeháková